OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIX Niedziela Zwykła – 13 sierpnia 2023 r.

 1. Popatrzmy /…/ na uczniów, którzy w łodzi płyną na drugi brzeg. Widząc nadchodzącego Jezusa myślą, że to zjawa. W ich sercach budzą się wątpliwości i lęk. Dlaczego nie poznają Mistrza? Może nie spodziewali się Go zobaczyć idącego po jeziorze. A może chodzi tu o inną, głębsza prawdę? Warto zastanowić się /…/ czy ja zawsze rozpoznaję przychodzącego Jezusa a jeśli nie to dlaczego. Jezus jednak nie pozostawia uczniów w ich strachu i niepewności. Mówi: „Odwagi! To Ja jestem, nie bójcie się”. Zapewnia o swojej obecności uczniów, ale także nas, szczególnie wtedy, gdy przeżywamy trudne momenty. Piotr jakby nie dowierza słowom Pana i prosi, by mógł przyjść do Niego po wodzie. I Ten się zgadza. Piotr idzie, czyni coś niemożliwego dopóki patrzy na Jezusa. Kiedy jednak spuścił wzrok z Jezusa na fale zaczął tonąć. Jakże ważna tu nauka płynie dla każdego z nas. Mieć wzrok utkwiony w Jezusa… Pytajmy dziś siebie: – Dlaczego częściej patrzę na fale mojego życia niż na Jezusa?
  – Ile jestem w stanie poświęcić, by znaleźć czas na osobistą modlitwę?
  – Czego najczęściej się lękam?
  https://www.sluzebniczki.pl/news,w_rejs_zycia_z_wiara,2095.html

 2. Dzisiaj, XIX Niedziela Zwykła. Msze św. o godz. 8:00, 10:30 i o godzinie 12:00 w Chrztowie. Obchodzimy dzisiaj kolejny Dzień Fatimski. Procesja dookoła kościoła i Różaniec Fatimski o godz. 7:30. . Dzisiaj zbiórka do puszki na Caritas parafialny.

 3. Jutro, w poniedziałek 14 sierpnia br. wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika. Msza św. o godz. 18:00 i o godzinie 18:30 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 4. We wtorek 15 sierpnia br. obchodzić będziemy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 8:00, 10:30 i o godzinie 12:00 w Chrztowie.

 5. W czwartek 17 sierpnia br. wspomnienie św. Jacka, prezbitera. Msza św. o godz. 18:00.

 6. Przyszła niedziela 20 sierpnia br. to XX Niedziela Zwykła. Msza św. o godz. 9:30.

Możesz również polubić…