OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVIII Niedziela Zwykła – Przemienienie Pańskie – 6 sierpnia 2023 r.

  1. Jezus jest światłem, które przyszło na świat, aby nas oświecić, przemieniać nasze życie. To dzięki łasce Bożej wszystko w naszym życiu może stać się czyste, jasne jak biel Jego szat. Przemienienie i pojawienie się dwóch starotestamentowych proroków, Mojżesza i Eliasza, jest zapowiedzią śmierci i zmartwychwstania Jezusa. To również odkrywanie nam tajemnicy nieba. Uczniowie jeszcze tego nie wiedzą. Piotr nie rozumie tej sytuacji i stawia Jezusa na równi z Jego sługami. Dopiero słowa Boga Ojca: „To jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie, Jego słuchajcie” uświadamiają Piotrowi i pozostałym uczniom, kogo tak naprawdę mamy słuchać i kto jest najważniejszy w naszym życiu… https://profeto.pl/spotykajac-slowo-224

  2. Dzisiaj, w XVIII Niedzielę Zwykłą obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. o godz. 8:00, 10:30 i o godzinie 12:00 w Chrztowie. Na godzinę 17:00 do Domu Parafialnego zapraszamy dzieci i młodzież /z rodzicami lub opiekunami/ na Turniej Szachowy. Będą znakomite nagrody. Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.

  3. Jutro, w poniedziałek 7 sierpnia br. Msza św. o godz. 18:00 i o godzinie 18:30 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

  4. We wtorek 8 sierpnia br. wspomnienie św. Dominika, prezbitera. Msza św. o godz. 8:00.

  5. W środę 9 sierpnia br. obchodzić będziemy święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy. Msza św. poprzedzona Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 18:00.

  6. W czwartek 10 sierpnia br. uroczystość św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, patrona naszej diecezji. Msza św. o godz. 18:00. Po Mszy św. spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas w plebanii.

  7. W piątek 11 sierpnia br. wspomnienie św. Klary, dziewicy. Msza św. o godz. 18:00.

  8. W sobotę 12 sierpnia br. Msze święte o godzinie 8:00 i 9:00.

  9. Przyszła niedziela 13 sierpnia br. to XIX Niedziela Zwykła. Msze św. o godz. 8:00, 10:30 i o godzinie 12:00 w Chrztowie. Jest to Dzień Fatimski. Procesja dookoła kościoła i Różaniec Fatimski o godz. 7:30.

Możesz również polubić…