OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVII Niedziela Zwykła – 30 lipca 2023 r.

 1. Przypowieści o skarbie i o perle odnoszą się do jednego zagadnienia. Jaka winna być zasadnicza postawa życiowa? Co jest najważniejsze? Właśnie! Być jak ten , kto sprzedaje wszystko co ma, by nabyć skarb czy też perłę. Jeśli tak, to wiadomo, czego się można po takim człowieku spodziewać. Jeśli jest wierny i konsekwentny w swojej postawie, to przedstawia sobą z pewnością materiał na świętego. W przeciwny razie – na przeszkodzie będą mu stały rozmaite przygodne skarby, które na chwilkę nasycą, ale wreszcie okażą swoją zwodniczość. W połowie wakacji zastanówmy się, czy nauka Chrystusa o wyborze wartości sprawdziła się i sprawdza w naszym życiu? Co jest naszym skarbem, któremu podporządkowujemy nasze bycie i działanie? https://cspb.pl/co-jest-naszym-skarbem/

 2. Przeżywamy dzisiaj XVII Niedzielę Zwykłą. Msze św. o godz. 8:00, 10:30 i o godzinie 12:00 w Chrztowie.

 3. Bóg zapłać za ofiary złożone ubiegłej niedzieli na zakup pojazdów dla misjonarzy przy okazji błogosławieństwa kierowców i poświęcenia pojazdów.

 4. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na budowę nowych kościołów i remonty kościołów w naszej diecezji.

 5. Jutro, w poniedziałek 31 lipca br. wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera. Msza św. o godz. 18:00. O godzinie 18:30 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 6. We wtorek 1 sierpnia br. wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła. Msza św. o godz. 8:00. We wtorek za pobożne nawiedzenie kościoła i modlitwę Ojcze nasz i Wierzę w Boga możemy uzyskać odpust zupełny, tzw. Porcjunkuli.

 7. W czwartek 3 sierpnia br. Msze św. o 17:00 i 18:00. Jest to Pierwszy Czwartek miesiąca sierpnia. Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 17:30.

 8. W piątek 4 sierpnia br. wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera. Jest to również Pierwszy Piątek. Spowiedź Pierwszopiątkowa od godz. 17:30. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8:30 – w czwartek w Garczynie i Chrztowie i w piątek w Orlu.

 9. W sobotę 5 sierpnia br. z okazji Pierwszej Soboty o godz. 8:00 Różaniec św. i o godz. 8:30 Msza św. w intencji Rodziny Żywego Różańca.

 10. W przyszłą niedzielę 6 sierpnia br., w XVIII Niedzielę Zwykłą obchodzić będziemy święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. o godz. 8:00, 10:30 i o godzinie 12:00 w Chrztowie. Na godzinę 17:00 do Domu Parafialnego zapraszamy dzieci i młodzież /z rodzicami lub opiekunami/ na Turniej Szachowy. Będą znakomite nagrody. Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.

 11. KOMUNIKAT BISKUPA PELPLIŃSKIEGO – Siostry i Bracia, Drodzy Bracia Kapłani, W 780 rocznicę powstania diecezji chełmińskiej, zwanej obecnie pelplińską, chcę podzielić się z Wami radością, że na prośbę moją oraz wielu kapłanów i wiernych naszej diecezji, Dykasteria Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów – na mocy uprawnień nadanych jej przez Papieża Franciszka – wyraziła zgodę, aby Najświętsza Maryja Panna Nieustającej Pomocy była główną patronką naszej diecezji, a św. Wawrzyniec – diakon i męczennik patronem drugorzędnym ze wszystkimi prawami oraz liturgicznymi przywilejami z tego faktu wynikającymi. Prośmy, aby Maryja nieustannie przychodziła z pomocą w wielorakich potrzebach naszych, byśmy potrafili jeszcze gorliwiej oddawać cześć Jej Synowi. Niech temu towarzyszy błogosławieństwo Boga Wszechmogącego, Ojca i Syna i Ducha Świętego. – Wasz Biskup Ryszard – Pelplin, 28 lipca 2023 r.

 12. W związku ze zamianami personalnymi w diecezji pelplińskiej, niektórzy proboszczowie będą mieli więcej obowiązków duszpasterskich, posługując jednocześnie w dwóch parafiach. Taka sytuacja nastąpiła również w naszej parafii. Od 20 sierpnia br. w naszej wspólnocie obowiązki administratora parafii sprawować będzie ks. Grzegorz Flisikowski. Należy podkreślić w tym miejscu: a/ nie następuje likwidacja parafii lub jej połączenie z inną, b/ proboszcz będzie miał więcej obowiązków, stąd potrzebne jest jeszcze większe zaangażowanie Parafian i pomoc, c/ konieczne będzie przeorganizowanie harmonogramu Mszy Świętych, posługi sakramentalnej i godzin dostępności kancelarii parafialnej. Przyjmijmy nowego Księdza Administratora z otwartym sercem i zaufaniem.

Możesz również polubić…