OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVI Niedziela Zwykła – 23 lipca 2023 r.

  1. Gdy ludzie spali, przyszedł nieprzyjaciel, nasiał chwastu między pszenicę i odszedł. To nie przypadek, że jest zło, że jest chwast. Nasz nieprzyjaciel zawsze będzie się starał zepsuć nam życie, a przez nas także innym – na tyle, na ile ja mu pozwalam działać: przez trwanie w grzechu – bez łaski uświęcającej, w nałogu, zapominając o modlitwie czy odmawiając ją niestarannie, nie troszcząc się o innych… Czujesz uciążliwość chwastów, którym pozwoliłeś pojawić się w swoim życiu? Jeżeli tak, to wiesz, że nie ma co pozwalać sobie na granie na dwa fronty. Jeśli nie, to uwierz, że nawet z małych grzechów potrafią wyrosnąć uciążliwe badyle. Dbanie o swój ogród, o swoje życie to jednak przede wszystkim pielęgnowanie dobrych roślin. Dbajmy, aby dobro – miłość Boga i bliźniego – wzrastało w nas z dnia na dzień. Swoje wysiłki skierujmy na czynienie dobra – ono może zwyciężyć i zostać zwiezione do spichlerza. https://profeto.pl/dobro-przetrwa-2

  2. Przeżywamy dzisiaj XVI Niedzielę Zwykłą. Msze św. o godz. 8:00, 10:30 i o godzinie 12:00 w Chrztowie. Dzisiaj rozpoczynamy XXIV Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa wraz z misyjną Akcją św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. Błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów w dzisiaj po Mszach św. Przy tej okazji można złożyć ofiarę na zakup pojazdów dla misjonarzy.

  3. Dzisiaj o godz. 13:00 w Sali Domu Parafialnego Warsztaty Szachowe. Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.

  4. Bóg zapłać za ofiary złożone ubiegłej niedzieli do puszki na rehabilitację Wojciecha Grosz z Pogódek w kwocie 2300 zł. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane w naszym kościele.

  5. Jutro, w poniedziałek 24 lipca br. wspomnienie św. Kingi, dziewicy. Msza św. o godz. 18:00. O godzinie 18:30 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

  6. We wtorek 25 lipca br. święto św. Jakuba Starszego, Apostoła. Msza św. o godz. 8:00. Jest to również wspomnienie św. Krzysztofa w martyrologium rzymskim i dzień modlitw w intencji kierowców, przewoźników, podróżujących i pielgrzymów.

  7. W środę 26 lipca br. wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców Matki Bożej. Jest to dzień modlitw za rodziców, dziadków, najstarszych parafian, osób starszych i emerytów. Msza św. poprzedzona Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00.

  8. W sobotę 29 lipca br. wspomnienie świętych Marty, Marii i Łazarza. Msze św. o godz. 9:00 i 10:00.

  9. Przyszła niedziela 30 lipca br. to XVII Niedziela Zwykła. Msze św. o godz. 8:00, 10:30 i o godzinie 12:00 w Chrztowie. W przyszłą niedzielę kolekta na budowę nowych kościołów i remonty kościołów w naszej diecezji.

Możesz również polubić…