OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XV Niedziela Zwykła – 16 lipca 2023 r.

  1. Słowo Boga jest nieśmiertelnym ziarnem, które stwarza nas podobnych do Boga. To Jezus jest tym Słowem. W dzisiejszej Ewangelii wyjaśnia nam On swoją tajemnicę. Jest to tajemnica ziarna w ziemi. Jezus siada nad jeziorem i głoszonym Słowem łowi ludzi wolnych, którzy poznają i pełnią wolę Ojca. Ze względu na tłumy otaczających Go ludzi wchodzi do łodzi i naucza. Naucza w przypowieściach, które kryją w sobie głębię prawdy… https://www.sluzebniczki.pl/news,zakorzenieni_w_slowie,243.html

  2. Przeżywamy dzisiaj XV Niedzielę Zwykłą. Msze św. o godz. 8:00, 10:30 i o godzinie 12:00 w Chrztowie.

  3. Dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszki na rehabilitacje Wojciecha Grosz z Pogódek. Wojciech ma 26 lat. W ubiegłym roku pękł mu krwiak w mózgu i został sparaliżowany. Wówczas lekarze nie dawali mu żadnych szans na przeżycie, ale Wojtek jest silny i się nie poddaje i rehabilitacja pomaga. Z Funduszu Zdrowia /NFZ/ miał tylko dwa tygodnie rehabilitacji. Prywatna rehabilitacja jest bardzo droga, ale jak już powiedziano pomaga. Bóg zapłać za składane ofiary do puszki na rehabilitacje Wojtka.

  4. W sobotę 22 lipca br. święto św. Marii Magdaleny. Msze św. o godz. 9:00 i 10:00.

  5. Przyszła niedziela 23 lipca br. to XVI Niedziela Zwykła. Msze św. o godz. 8:00, 10:30 i o godzinie 12:00 w Chrztowie.

  6. W dniach 23-30 lipca 2023 będzie obchodzony XXIV Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa wraz z misyjną Akcją św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. W tym czasie za wstawiennictwem św. Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżnych będziemy się modlić za wszystkich użytkowników drogi o bezpieczne podróże dla wszystkich. Ważnym punktem obchodów jest błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów, aby zawsze używali ich mądrze i odpowiedzialnie. Do wszystkich użytkowników pojazdów jest kierowany apel o udział w Akcji św. Krzysztof i wsparcie misjonarzy w zakupie środków transportu poprzez przeznaczenie 1 grosza za każdy przejechany kilometr na ten cel. (JK) http://www.miva.pl/artykuly/akcje/akcja-sw-krzysztof W naszej parafii błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów w przyszłą niedzielę po Mszach św. Przy tej okazji będzie można złożyć ofiarę na zakup pojazdów dla misjonarzy.

  7. W przyszłą niedziele o godz. 13:00 w Sali Domu Parafialnego Warsztaty Szachowe. Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.

Możesz również polubić…