OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIV Niedziela Zwykła – 9 lipca 2023 r.

  1. Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Ale to zdanie może dziwić…Być obciążonym i pójść do Jezusa? OK…To jasne…i oczywiste…i wiara w to, że On pomoże jest również jakaś…naturalna…Ale wziąć na siebie Jego jarzmo? Przecież przychodzę do Niego jako człowiek utrudzony? Dlaczego zatem mam brać Jego jarzmo? Ten paradoks wyjaśniony jest następnym zdaniu: Albowiem jarzmo moje jest słodkie, a moje brzemię lekkie. Pójście za Chrystusem to pewien paradoks…bo z jednej strony bierzemy na siebie jarzmo…czyli jakbyśmy oddawali Mu się w niewolę…paradoksalnie jednak ta „niewola” jest większą wolnością niż nasza pozorna wolność, która właśnie czyni nas utrudzonymi i obciążonymi… https://www.verbumdei.com.pl/2013/07/przyjdzcie-do-mnie-wszyscya-ja-was.html

  2. Przeżywamy dzisiaj XIV Niedzielę Zwykłą. Msze św. o godz. 8:00, 10:30 i o godzinie 12:00 w Chrztowie.

  3. Bóg zapłać wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu w ubiegły poniedziałek Spotkania Rodzinnego przy ognisku. Bóg zapłać wszystkim, którzy uczestniczyli w spotkaniu.

  4. We wtorek 11 lipca br. święto św. Benedykta Opata z Monte Casino, patrona Europy. Msza św. o godz. 8:00.

  5. W środę 12 lipca br. wspomnienie św. Brunona z Kwerfurtu, biskupa i męczennika. Msza św. poprzedzona Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00.

  6. W czwartek 13 lipca br. kolejny Dzień Fatimski. Msza św. o godz. 18:00. Po Mszy św. Procesja Fatimska dookoła kościoła i Różaniec Fatimski.

  7. W sobotę 15 lipca br. wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła. Msze św. o godz. 8:00 i 9:00.

  8. Przyszła niedziela 16 lipca br. to XV Niedziela Zwykła. Msze św. o godz. 8:00, 10:30 i o godzinie 12:00 w Chrztowie.

  9. W przyszłą niedzielę 16 lipca 2023 r. będzie zbiórka do puszki na rehabilitacje Wojciecha Grosz z Pogódek. Wojciech ma 26 lat. W ubiegłym roku pękł mu krwiak w mózgu i został sparaliżowany. Wówczas lekarze nie dawali mu żadnych szans na przeżycie, ale Wojtek jest silny i się nie poddaje i rehabilitacja pomaga. Z Funduszu Zdrowia /NZF/ miał tylko dwa tygodnie rehabilitacji. Prywatna rehabilitacja jest bardzo droga, ale jak już powiedziano pomaga.

Możesz również polubić…