OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE X Niedziela Zwykła – 11 czerwca 2023 r.

  1. W dzisiejszym fragmencie Ewangelii ‘Jezus powołuje Mateusza…To zaskakujące, że Boski Nauczyciel, wybiera na ucznia celnika… Celnika, czyli oszusta i zdrajcę…kogoś, kto hańbi się pracą dla okupanta. To jest po prostu niegodne. Ale to myślenie typowo faryzejskie…Bo kto czyni nas sędziami…Kto daje nam prawo mówić kto jest godny bycia uczniem Chrystusa a kto niegodnym…Bo ktoś jest grzesznikiem, to nie może iść za Chrystusem? Ale przecież wszyscy grzeszymy…nie ma wśród nas człowieka, którego nie dotyczyłby problem grzechu…Ale kiedy podejmujemy decyzję zerwania z dotychczasowym życiem…To Chrystus będzie je przemieniać na lepsze…każdego dnia… I nie ma znaczenia kim dotychczas byłeś… ważne kim jesteś teraz…i kim będziesz w przyszłości…kim chcesz być…To jest właśnie droga ucznia… Każdego dnia przemieniać się…przechodzić proces uzdrowienia‘… https://www.verbumdei.com.pl/2015/09/jezus-ujrza-czowieka-siedzacego-w.html

  2. Bóg zapłać Radnym parafialnym, za poniesienie w dzień Bożego Ciała i w Oktawie baldachimu, Matkom Różańcowym za poniesienie sztandaru i figurki Matki Bożej Fatimskiej. Bóg zapłać Dzieciom za poniesienie emblematów religijnych. Bóg zapłać za przygotowanie ołtarzy Bożego Ciała. Bóg zapłać wszystkim Parafianom i Gościom uczestniczącym w procesji. Pani Marcie, naszej katechetce Bóg zapłać za przeprowadzenie prób z Dziewczynkami sypiącymi kwiatki, a Dziewczynkom za ich służbę. Bóg zapłać Panu Organiście, Ministrantom i Lektorom. Wszystkich prosimy o kontynuacje ich posług do piątku – do końca Oktawy Bożego Ciała.

  3. Miesiąc czerwiec miesiącem szczególnej czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dzisiejszej niedzieli po Mszy św. o godz. 10:30 Nabożeństwo Czerwcowe – poprzedzone Procesją Eucharystyczną dookoła kościoła w Oktawie Bożego Ciała. W przyszłą niedzielę 18 czerwca br. Nabożeństwo Czerwcowe po Mszy św. o godz. 8:00. W tygodniu Nabożeństwa Czerwcowe poprzedzone Procesjami w poniedziałek, środę i czwartek po Mszach św. o godz. 18:00 – we wtorek po Mszy św. o godz. 8:00 i w piątek na zakończenie Oktawy Bożego Ciała po Mszy św. o godz. 17:00. W sobotę Nabożeństwo Czerwcowe po Mszy św. o godz. 9:00.

  4. We wtorek 13 maja br. kolejny Dzień Fatimski. O godz. 8:00 Msza św. Po Mszy św. Procesja Fatimska – a zarazem ta w Oktawie Bożego Ciała /dookoła kościoła/, następnie Różaniec Fatimski i Nabożeństwo Czerwcowe.

  5. W środę wspomnienie Bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika. Msza św. poprzedzona Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00. /Następnie Procesja w Oktawie Bożego Ciała dookoła kościoła i Nabożeństwo Czerwcowe/.

  6. W piątek 16 czerwca br. uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza św. o godz. 17:00 – następnie Procesja Eucharystyczna, Nabożeństwo Czerwcowe oraz modlitwa Aktem wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, za którą możemy uzyskać odpust zupełny. Po Mszy św., procesji i modlitwach ognisko i poczęstunek dla wszystkich pełniących posługi oraz uczestniczących w Procesji Bożego Ciała i w Oktawie Bożego Ciała.

  7. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godzinie 9:00 i 10:00.

  8. Przyszła niedziela 18 czerwca br. to XI Niedziela Zwykła. Msze św. o godz. 8:00, 10:30 i 12:00.

  9. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodych mężczyzn, rozpoznających w sobie powołanie do kapłaństwa, do rozpoczęcia formacji i studiów w pelplińskim seminarium, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się do 12 lipca 2023 r. na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 508 830 077) oraz o złożenie w Rektoracie Seminarium odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminariumpelplin.pl oraz na plakacie dostępnym w mediach społecznościowych i w gablocie parafialnej.

Możesz również polubić…