OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Trójcy Przenajświętszej – 4 czerwca 2023 r.

  1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Trójcy Przenajświętszej Msze św. o godz. 8:00 i 10:30. Dzisiaj zakończenie czasu Komunii świętej wielkanocnej. Dzisiaj w Polsce obchodzimy Dzień Dziękczynienia. Obchody XVI Święta Dziękczynienia rozpoczynają się o godz. 7.40 procesją dziękczynną z relikwiami bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego, patrona harcerzy. Wyruszy ona z placu Marszałka Józefa Piłsudzkiego w Warszawie do Świątyni Opatrzności Bożej. Centralnym punktem obchodów jest Msza św. o godz. 12.00 z udziałem Polskich Biskupów.

  2. W poniedziałek 5 czerwca br. wspomnienie św. Bonifacego biskupa i męczennika. Msza św. o godz. 18:00. O godz. 18:30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i Nabożeństwo Czerwcowe.

  3. W środę o godz. 17:00 obowiązkowa zbiórka ministrantów i lektorów w kościele.

  4. W czwartek 8 czerwca br. obchodzić będziemy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa /Boże Ciało/. Msze św. w Boże Ciało o godz. 8:00 i 10:30. Procesja Bożego Ciała po Mszy św. o godz. 10:30 / i Nabożeństwo Czerwcowe na zakończenie Procesji/. Za nabożne uczestnictwo w Procesji Bożego Ciała pod normalnymi warunkami możemy uzyskać odpust zupełny.

  5. Prosimy Radnych parafialnych, o poniesienie w dzień Bożego Ciała i w Oktawie baldachimu. Prosimy Matki Różańcowe o poniesienie sztandaru. Prosimy dzieci i młodzież o poniesienie emblematów religijnych, obrazu MB Częstochowskiej, figurki Matki Bożej Fatimskiej. Bardzo prosimy o przygotowanie ołtarzy Bożego Ciała i wszystkich Parafian serdecznie zapraszany na Precesję. We wtorek i środę o godz. 16:00 w kościele próby dziewczynek sypiących kwiatki, dzieci i młodzieży niosących emblematy religijne, obraz i figurkę.

  6. Miesiąc czerwiec miesiącem szczególnej czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa Czerwcowe /w niedziele i święta po jednej ze Mszy świętych – dzisiejszej niedzieli po Mszy św. o godz. 8:00, w niedzielę 11 czerwca br. Nabożeństwo Czerwcowe – poprzedzone Procesją Eucharystyczną w Oktawie Bożego Ciała po Mszy św. o godz. 10:30. Nabożeństwa Czerwcowe poprzedzone Procesjami również w piątek po Mszy św. o godz. 18:00 i w sobotę po Mszy św. o godz. 8:00.

  7. Kuria Diecezjalna uprzejmie informuje, że biskup pelpliński Ryszard Kasyna udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek, 9 czerwca 2023 r.

  8. W najbliższą sobotę 10 czerwca br. nasza parafia organizuje jednodniową pielgrzymkę autokarową do Niepokalanowa i na grób bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Są jeszcze wolne miejsca. Można zapisywać się uiszczając przedpłatę.

  9. Przyszła niedziela 11 czerwca br. to X Niedziela Zwykła. Msze św. o godz. 8:00, 10:30 i 12:00.

 

Możesz również polubić…