OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Zesłanie Ducha Świętego – 28 maja 2023 r.

 1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Msze św. o godz. 8:00 i 10:30. „W Ewangelii na dziś czytamy: <<Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: „Weźmijcie Ducha Świętego. Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane>>. Jezus tchnął na apostołów… tak samo jak przed wiekami Bóg tchnął na Adama…W skutek Bożego Tchnienia Adam ożył… W skutek tchnienia Jezusa uczniowie stają się nowym stworzeniem. Są uzdolnieni do posługi… Duch Pocieszyciel czyni z uczniów nowych ludzi, ludzi misji, głosicieli Bożej sprawiedliwości, miłosierdzia i pokoju – ‘nowe stworzenie’. Pozwala uczniom żyć, działać, kochać – jak Jezus”. https://www.verbumdei.com.pl/2017/06/wezmijcie-ducha-swietego-ktorym.html

 2. Jutro, w poniedziałek 29 maja br. drugi dzień Zielonych Świątek – Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msza św. o godz. 18:00. Po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 3. Nabożeństwa Majowe po Mszach św. do końca maja, a od 1 czerwca br. Nabożeństwa Czerwcowe /w niedziele i święta po jednej ze Mszy świętych – dzisiejszej niedzieli po Mszy św. o godz. 10:30, w niedzielę 4 czerwca br. Nabożeństwo Czerwcowe po Mszy św. o godz. 8:00/. Dziękujemy za odprawianie Nabożeństw Majowych przy Krzyżach w Orlu i Chrztowie. Plan Nabożeństw Majowych i Czerwcowych w kościele na kartce z Intencjami Mszalnymi.

 4. W środę 31 maja br. święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Msza św. poprzedzona Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00.

 5. W czwartek 1 czerwca br. święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, jest to również pierwszy czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 18:30 i Nabożeństwo Czerwcowe.

 6. W piątek, 2 czerwca br. o godz. 17:30 Wystawienie Najświętszego Sakramentu, Spowiedź Pierwszopiętrowa i Nabożeństwo Czerwcowe.

 7. Odwiedziny z posługą sakramentalną od godz. 8:30 – w czwartek w Garczynie i Chrztowie i w piątek w Orlu.

 8. W sobotę wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy Męczenników z Ugandy. Jest to również pierwsza sobota miesiąca czerwca. Z okazji Pierwszej Soboty o godz. 8:00 Różaniec św. i o godz. 8:30 Msza św. w intencji Rodziny Żywego Różańca.

 9. Bóg zapłać wszystkim, którzy uczestniczyli wczoraj, w sobotę 27 maja br. w VIII -mym Festiwalu Piosenki Religijnej ‘U Matki Bożej Garczyńskiej’. Bóg zapłać zarówno wszystkim, którzy śpiewali i grali na festiwalu, jak również tym, którzy słuchali muzyki i śpiewu religijnego. Na pewno była to dla nas wszystkich wspaniała okazja do wzniesienia naszych dusz ku Panu Bogu.

 10. W przyszłą niedzielę 4 czerwca br. obchodzić będziemy uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Msze św. o godz. 8:00 i 10:30.

 11. W sobotę 10 czerwca br. nasza parafia organizuje jednodniową pielgrzymkę autokarową do Niepokalanowa i na grób bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Można zapisywać się uiszczając przedpłatę.

 12. XI edycja „Przystani – Warsztatów dla duszy” odbędzie się w Pelplinie dnia 17 czerwca br. w godz. od 12.00 do 20.00. Grupy należy zgłaszać drogą mailową na adres wydzialduszpasterski@diecezja-pelplin.pl do 13 czerwca 2023 roku. Program wydarzenia przedstawia się następująco:

11.00 – rejestracja grup na placu katedralnym,

12.00 – warsztaty (rozesłanie w bazylice katedralnej),

14.00 – obiad,

15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego, rachunek sumienia, spowiedź św.,

16.30 – Msza Święta pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego Ryszarda Kasyny,

18.00 – koncert uwielbienia.

Możesz również polubić…