OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Wniebowstąpienie Pańskie – 21 maja 2023 r.

 1. Jezus przez swoje powstanie z martwych, okazał się pełnym mocy Synem Bożym… Dana Mu została wszelka władza w niebie i na ziemi. Wstąpił do nieba i zasiadł po prawicy Boga jako Król królów i Pan Panów. On jest z nami przez wszystkie dni aż do skończenia świata. Wstąpił do nieba, siedzi po prawicy Boga, aby teraz wstawiać się za nami przed obliczem Boga. Marek Ristau http://mateusz.pl/czytania/2023/20230521.html

 2. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Msze św. o godz. 8:00, 10:30 i 12:00. Podczas Mszy św. o godz. 12:00 Uroczystość I Komunii Świętej.

 3. Jutro, w poniedziałek 21 maja br. z okazji Białego Tygodnia Msza św. o godz. 10:00 w intencji Dzieci Pierwszokomunijnych, ich Rodziców i Chrzestnych /oraz w intencji Parafian/. W pozostałe dni Białego Tygodnia Msze św. o godz. 18:00.

 4. Maj jest miesiącem Maryjnym. Nabożeństwa Majowe po Mszach św. /w niedziele i święta po jednej ze Mszy świętych – dzisiejszej niedzieli po Mszy św. o godz. 8:00, w niedzielę 28 maja br. po Mszy św. o godz. 10:30/. Dziękujemy za odprawianie Nabożeństw Majowych przy Krzyżach w Orlu i Chrztowie. Plan Nabożeństw Majowych w kościele na kartce z Intencjami Mszalnymi.

 5. W środę 24 maja br. po Nowennie i Mszy św., która zostanie odprawiona o godz. 18:00 zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej w plebanii. Radnych zapraszamy na Nowennę i Mszę św.

 6. W sobotę 27 maja br. VIII edycja Festiwalu Piosenki Religijnej ‘U Matki Bożej Garczyńskiej’. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 16:00. Zakończenie w godzinach wieczornych poczęstunkiem przy ognisku. Serdecznie zapraszamy.

 7. W sobotę 10 czerwca br. nasza parafia organizuje jednodniową pielgrzymkę autokarową do Niepokalanowa i na grób bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Można zapisywać się uiszczając przedpłatę.

 8. W przyszłą niedzielę 28 maja br. obchodzić będziemy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Msze św. o godz. 8:00 i 10:30. Od jutra wraz z Nabożeństwami Majowymi Nowenna do Ducha Świętego.

 9. Bóg zapłać Rodzicom za pomoc w zorganizowaniu 15 maja br. Rocznicy ubiegłorocznej I Komunii świętej. Bóg zapłać Rodzicom i Dzieciom za udział Rocznicy tj. we Mszy św. i spotkaniu przy stole w domu parafialnym.

 10. Bóg zapłać Pielgrzymom autokarowej pielgrzymki do Świętej Lipki i Stoczka Klasztornego, która odbyła się 4 czerwca 2022 r. za udział w Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Mszy św. oraz w spotkaniu w domu parafialnym w środę 17 maja br.

 11. Zapraszamy na ogólnopolskie spotkanie Żywego Różańca, które po raz jedenasty odbędzie się na Jasnej Górze w dniach 2-3 czerwca br. pod hasłem „Różaniec siłą chorych i cierpiących”. Zaproszeni na pielgrzymkę są członkowie Żywego Różańca, moderatorzy, zelatorzy oraz wszyscy, którzy pragną wspólnie modlić się za wstawiennictwem Matki Bożej w powierzonych intencjach, zwłaszcza za chorych i cierpiących.

Drodzy Młodzi Przyjaciele,

Każdego roku w Pelplinie organizowane są duszpasterskie spotkania młodzieży, pod nazwą „Przystań”. Jest to dobra okazja, aby poprzez warsztaty, wspólną modlitwę, liturgię Mszy świętej, uwielbienie Pana Jezusa i koncert ewangelizacyjny głosić Ewangelię. Zapraszam zatem Was wszystkich do wzięcia udziału w tym wydarzeniu, na które Wasi duszpasterze organizują już wyjazd. Zapytajcie ich proszę o szczegóły

i niech Was nie zabraknie na „Przystani”. Do zobaczenia zatem w Pelplinie w sobotę, 17 czerwca tego roku.

Wasz Biskup Ryszard

Możesz również polubić…