OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VI Niedziela Wielkanocy – 14 maja 2023 r.

  1. W dzisiejszej Ewangelii Pan Jezus składa nam wspaniałą obietnicę. Jest ona świadectwem tego, że Jezusowi bardzo na nas zależy i nie chce nas zostawiać samymi. Obiecuje Ducha, który jest Pocieszycielem a zarazem jest Duchem Prawdy. Można chyba powiedzieć, że jesteśmy szczęśliwi, gdy żyjemy w prawdzie, bo ona nas wyzwala. Dlatego też Duch Święty, którego Jezus nam posyła jest Duchem Prawdy a Jego owocem jest radość. Każdy z nas w momencie chrztu świętego a jeszcze pełniej w sakramencie bierzmowania otrzymał dary Ducha Świętego. Gdy jesteśmy na Niego otwarci, wówczas możemy bardzo mocno doświadczyć Jego działania w naszym życiu. Warto dziś odnowić swoją relacje z Trzecią Osobą Trójcy Świętej i na nowo zaprosić Ducha Świętego do naszego życia. On chce być w nim obecny i je przemieniać./…/ https://www.sluzebniczki.pl/news,przyjde_do_was!,1006.html

  2. Jutro – poniedziałek 15 maja br. Rocznica ubiegłorocznej I Komunii świętej. Msza św. o godz. 17:00 i następnie spotkanie przy stole w domu parafialnym.

  3. We wtorek 16 maja br. święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski.

  4. W środę 17 maja br. popielgrzymkowe spotkanie autokarowej pielgrzymki do Świętej Lipki i Stoczka Klasztornego, która odbyła się 4 czerwca 2022 r. Pielgrzymów zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Mszę św. – o godz. 17:00. Po Mszy św. ognisko, kiełbaski, kawa i ciasto przy domu parafialnym.

  5. W poniedziałek, wtorek i środę Dni Krzyżowe, podczas których modlić się będziemy o urodzaje, a we wtorek, po Nabożeństwie Majowym procesja dookoła kościoła z modlitwą o urodzaje. Modlitwy o urodzaje w Orlu i Chrztowie w te dni po Nabożeństwach Majowych.

  6. W przyszłą niedzielę 21 maja br. obchodzić będziemy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Msze św. o godz. 8:00, 10:30 i 12:00. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12:00 Uroczystość I Komunii Świętej. Kolejna próba Dzieci Komunijnych w czwartek 18 maja br. o godz. 16:00, a w sobotę o godz. 10:00 Spowiedź św. Dzieci Pierwszokomunijnych.

  7. Maj jest miesiącem Maryjnym. Nabożeństwa Majowe po Mszach św. /w niedziele i święta po jednej ze Mszy świętych – dzisiejszej niedzieli po Mszy św. o godz.10:30, w niedzielę 21 maja br. po Mszy św. o godz. 8:00/. Dziękujemy za odprawianie Nabożeństw Majowych przy Krzyżach w Orlu i Chrztowie. Plan Nabożeństw Majowych w kościele na kartce z Intencjami Mszalnymi.

  8. W środę 24 maja br. po Mszy św., która zostanie odprawiona o godz. 18:00 zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej w plebanii.

  9. W sobotę 27 maja br. VIII edycja Festiwalu Piosenki Religijnej ‘U Matki Bożej Garczyńskiej’. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 16:00. Zakończenie w godzinach wieczornych poczęstunkiem przy ognisku. Serdecznie zapraszamy.

  10. W sobotę 10 czerwca br. nasza parafia organizuje jednodniową pielgrzymkę autokarową do Niepokalanowa i na grób bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Można zapisywać się uiszczając przedpłatę.

Możesz również polubić…