OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V Niedziela Wielkanocy – 7 maja 2023 r.

  1. Wierząc w Jezusa i zachowując Jego naukę, wejdziemy do domu Ojca, gdzie mieszkań wiele. Jezus przygotował miejsce w domu Ojca dla każdego, kto uznał Go jako Pana i Mesjasza, którego Ojciec posłał na świat nie po to, aby sądził świat, lecz aby świat był przez Niego zbawiony. Bóg tak bardzo pragnie naszego zbawienia, że nawet własnego Syna nie oszczędził, ale Go za nas wszystkich wydał. Marek Ristau http://mateusz.pl/czytania/2023/20230507.html

  2. W sobotę 13 maja br. wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy. Pierwszy w tym roku Dzień Fatimski. Msza św. o godz. 8:00. Po Mszy św. Procesja dookoła kościoła i Nabożeństwo Majowe i Różaniec Fatimski.

  3. Przyszła niedziela 14 maja br. to VI Niedziela Wielkanocy. Msze św. o godz. 8:00, 10:30 i 12:00.

  4. Maj jest miesiącem Maryjnym. Nabożeństwa Majowe po Mszach św. /w niedziele i święta po jednej ze Mszy świętych – dzisiejszej niedzieli po Mszy św. o godz.8:00, w niedzielę 14 maja br. po Mszy św. o godz. 10:30/. Dziękujemy za odprawianie Nabożeństw Majowych przy Krzyżach w Orlu i Chrztowie. Plan Nabożeństw Majowych na kartce z Intencjami Mszalnymi.

  5. Pierwsza Komunia święta w naszej parafii będzie miała miejsce 21 maja br. podczas uroczystej Mszy św. o godz. 12:00. Kolejna już próba Dzieci Komunijnych w sobotę 13 maja br. o godz. 10:00.

  6. Rocznica ubiegłorocznej I Komunii św. w poniedziałek 15 maja br. Msza św. o godz. 17:00 i następnie spotkanie przy stole w domu parafialnym.

  7. W środę 17 maja br. popielgrzymkowe spotkanie autokarowej pielgrzymki do Świętej Lipki i Stoczka Klasztornego, która odbyła się 4 czerwca 2022 r. Pielgrzymów zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Mszę św. – o godz. 17:00. Po Mszy św. ognisko, kiełbaski, kawa i ciasto przy domu parafialnym.

  8. Duszpasterstwo Rodzin informuje, że Wspólnota Spotkania Małżeńskie działająca w diecezji pelplińskiej zaprasza małżonków, którzy dotąd odbyli rekolekcje podstawowe, na udział w rekolekcjach pogłębiających organizowanych w Domu Rekolekcyjno – Wypoczynkowym Diecezji Pelplińskiej w Białogórze w dniach od 26 do 28 maja 2023 roku. Ich tematyka poświęcona będzie potrzebom psychicznym i emocjonalnym. Szczegółowe informacje znaleźć można na stornie www.rodzinydiecezjipelplinskiej.pl.

Możesz również polubić…