OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III Niedziela Wielkanocy – 23 kwietnia 2023 r.

  1. Uczniowie poruszeni jakością spotkania, które odbyło się w drodze, starali się zatrzymać tę chwilę. Gotowi byli przymusić napotkanego nieznajomego, aby został z nimi dłużej. Dopiero przy łamaniu chleba rozpoznali w nim zmartwychwstałego Jezusa. Doświadczenie to na tyle przemieniło ich serca, że natychmiast powrócili do Jerozolimy i rozgłaszali innym, co ich spotkało. https://modlitwawdrodze.pl/modlitwa/?uid=8840

  2. Dzisiaj III Niedziela Wielkanocy, która jest przeżywana jako Niedziela Biblijna. Jest to również Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Narodowe Czytanie Pisma Świętego narodziło się w związku z 1050 rocznicą chrztu Polski. Organizatorem akcji jest Stowarzyszenie Dzieło Biblijne im. Jana Pawła II, Fundacja im. Rodziny Ulmów SOAR oraz Fundacja Dabar. W styczniu 2017 roku pomysłodawcy przedstawili abp. Stanisławowi Gądeckiemu projekt, który przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski zaakceptował i objął nad nim patronat honorowy. Narodowe Czytanie Pisma Świętego przypada w Niedzielę Biblijną, czyli 14 dni po Wielkanocy. Jest ono jednocześnie inauguracją Tygodnia Biblijnego. Święto jest okazją do podkreślenia chrześcijańskich tradycji naszego kraju, ale i ukazanie Pisma Świętego jako uniwersalnego tekstu kultury, ponadczasowego zbioru motywów, symboli i wzorców osobowych. https://bimkal.pl/kalendarz/narodowy-dzien-czytania-pisma-swietego

  3. Jutro, w poniedziałek 24 kwietnia br. będziemy obchodzić uroczystość św. Wojciecha Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski. Msza św. o godz. 8:00.

  4. We wtorek 25 kwietnia br. będziemy obchodzić święto św. Marka Ewangelisty. Msza św. o godz. 18:00. Po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu.

  5. W sobotę 29 kwietnia br. święto św. Katarzyny Sieneńskiej, Dziewicy i Patronki Europy. Msze św. o godz. 9:00 i 10:00.

  6. Przyszła niedziela 30 kwietnia br. to IV Niedziela Wielkanocy. Msze św. o godz. 8:00, 10:30 i 12:00.

  7. Od 30 kwietnia do 6 maja 2023 r. Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego pod hasłem: „Powołani w Kościele”.

Możesz również polubić…