OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II Niedziela Wielkanocy, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego – 16 kwietnia 2023 r.

  1. Dzisiaj II Niedziela Wielkanocy, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego, którą przeżywamy w duchu radości wielkanocnej. „W dniu kanonizacji Siostry Faustyny 30 kwietnia 2000 roku Papież Jan Paweł II ogłosił to święto dla całego Kościoła. Inspiracją dla ustanowienia tego święta było pragnienie Jezusa, które przekazała Siostra Faustyna. Pan Jezus powiedział do niej: Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia (Dz. 299)”. https://www.faustyna.pl/zmbm/swieto-milosierdzia/ Niech Niedziela Miłosierdzia w pełni będzie dla nas wszystkich spotkaniem z Bożym miłosierdziem jako darem Chrystusa Zmartwychwstałego!

  2. We wtorek 18 kwietnia br. podczas uroczystej Mszy świętej, z rąk JE ks. Biskupa Arkadiusza Okroja 19 kandydatów otrzyma sakrament bierzmowania.

  3. W sobotę 22 kwietnia br. o godz. 10:00 pierwsza spowiedź dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Następnie odbędzie się spotkanie dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców w kościele. Uroczystość I Komunii Świętej w naszej parafii odbędzie się w niedzielę 21 maja br. podczas Mszy św. o godz. 12:00.

  4. Przyszła niedziela /23 kwietnia br./ to III Niedziela Wielkanocy, która jest  przeżywana jako Niedziela Biblijna. Jest to również Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Narodowe Czytanie Pisma Świętego narodziło się w związku z 1050 rocznicą chrztu Polski. Organizatorem akcji jest Stowarzyszenie Dzieło Biblijne im. Jana Pawła II, Fundacja im. Rodziny Ulmów SOAR oraz Fundacja Dabar. W styczniu 2017 roku pomysłodawcy przedstawili abp. Stanisławowi Gądeckiemu projekt, który przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski zaakceptował i objął nad nim patronat honorowy. Narodowe Czytanie Pisma Świętego przypada w Niedzielę Biblijną, czyli 14 dni po Wielkanocy. Jest ono jednocześnie inauguracją Tygodnia Biblijnego. Święto jest okazją do podkreślenia chrześcijańskich tradycji naszego kraju, ale i ukazanie Pisma Świętego jako uniwersalnego tekstu kultury, ponadczasowego zbioru motywów, symboli i wzorców osobowych. https://bimkal.pl/kalendarz/narodowy-dzien-czytania-pisma-swietego
  5. Od 30 kwietnia do 6 maja 2023 r. Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego pod hasłem: „Powołani w Kościele”.

Możesz również polubić…