OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 9 kwietnia – 2023 r.

  1. Najpierw cisza sobotniego poranka, kiedy to Jezus zstępuje do otchłani, dalej wigilijne nocne czuwanie, aż po radość płynącą z paschalnego światła… Jezus zmartwychwstał! Ostatnie słowo należy do życia, do miłości, do Jezusa. Przez chrzest należymy do Niego, a więc nosimy w sobie Jego życie, całą Jego historię, Jego drogę. Niech ta noc paschalna sprawi, że staniemy się świadkami zmartwychwstałego Pana! Nieśmy Jego światło wszędzie tam, gdzie panuje ciemność, nadzieję tam, gdzie czai się rozpacz, i miłość tam, gdzie wciąż jeszcze do głosu dochodzi nienawiść. Jezus żyje! Ostatnie słowo należy do Niego. O. Przemysław Ciesielski OP; Łukasz Kubiak OP, „Oremus” Wielki Post i Triduum Paschalne 2004, s. 214

  2. Składamy najserdeczniejsze życzenia Radosnych Świąt Wielkanocnych, pogody w sercu i wiele radości płynącej ze Zmartwychwstania Pańskiego oraz smacznego Święconego w gronie najbliższych.

  3. Serdeczne Bóg zapłać za wszelką pomoc w przygotowaniu naszego kościoła do Triduum Paschalnego i samej uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Bóg zapłać za przygotowanie ciemnicy i Grobu Pańskiego, za ofiary na kwiaty. Bóg zapłać Panu Organiście. Bóg zapłać ministrantom i lektorom za ich służbę przy Ołtarzu Pańskim oraz młodym strażakom za trzymanie straży przy Grobie Pańskim.

  4. Jutro, w drugi dzień świąt modlitwą i ofiarami wpieramy Katolicki Uniwersytet Lubelski. Msze św. jutro o godz. 8:00,10:30 i 12:00.

  5. Przyszła niedziela to II Niedziela Wielkanocna, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. Msze św. o godz. 8:00, 10:30 i 12:00

Możesz również polubić…