OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V Niedziela Wielkiego Postu – 26 marca 2023 r.

  1. Wskrzeszenie Łazarza było znakiem, orędziem, przygotowaniem gruntu pod przyszłą wieść o tym, że zmartwychwstał ten, który wcześniej wskrzeszał umarłych. „Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, to choćby umarł, żyć będzie. Każdy, kto żyje i wierzy we Mnie, nie umrze na wieki. Wierzysz w to?” Te słowa Jezusa są zarówno nadzieją i pociechą jak i ogromnym wyzwaniem, szczególnie dla wierzących, bo sami muszą nieraz zmierzyć się z niewytłumaczalną przemocą choroby i śmierci, a jednocześnie być świadkami Tego, który uzdrawiał i pokonał śmierć. W Betanii “wielu spośród Żydów przybyłych do Marii, ujrzawszy to, czego Jezus dokonał, uwierzyło w Niego”. Prośmy o łaskę wiary większej niż cierpienie i śmierć. https://saletyni.pl/2020/03/28/panie-gdybys-tu-byl-moj-brat-by-nie-umarl/

  2. Dzisiaj V Niedziela Wielkiego Postu – ostatni dzień naszych Parafialnych Wielkopostnych Rekolekcji. Bóg zapłać Ojcu Rekolekcjoniście – Ks. prof. UKSW dr hab. Jarosławowi Babińskiemu za wygłoszenie rekolekcji w naszym kościele. Bóg zapłać wszystkim uczestniczącym w rekolekcjach za ich udział.

  3. Dzisiaj po Mszach świętych zbiórka do puszek na paczki na Wielkanoc dla potrzebujących naszych parafian. Paczki będzie przygotowywał nasz Zespół Parafialny Caritas. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszki na kwiaty do Grobu Pańskiego. Do przyszłej niedzieli prosimy o przyniesienie do kościoła Skarbonek Wielkopostnych Caritas. Za wszelkie ofiary składane w naszym kościele z serca Bóg zapłać.

  4. Od jutra, poniedziałku 27 marca br. w związku ze zmianą czasu na letni wieczorne Msze św. w naszym kościele będą sprawowane o godz. 18:00.

  5. W piątek 31 marca br. ok. godz. 18:30 Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci. Za udział w Nabożeństwie Drogi Krzyżowej możemy uzyskać odpust zupełny.

  6. W piątek 31 marca br. po Nabożeństwie Drogi Krzyżowej spotkanie Zespołu Parafialnego Caritas w plebanii.

  7. Wielkopostna Spowiedź Święta w naszym kościele w sobotę 1 kwietnia 2023 r. w godz. 15:00 – 16:00. Wszystkich serdecznie zapraszamy, a kandydatów do Bierzmowani prosimy o skorzystanie z Sakramentu Pojednania. /Dla dzieci, które zbierają Pierwsze Piątki będzie spowiedź w Wielki Piątej o 16:30/.

  8. W przyszłą niedzielę 2 kwietnia br. Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Dzisiaj rozpoczynamy Wieki Tydzień Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana naszego Jezusa Chrystusa. Msze św. o godz. 8:00 i 10:30. Nabożeństwo Gorzkich Żali po Mszy św. o godz. 10:30. /Dzisiaj Nabożeństwo Gorzkich Żali po Mszy św. o godz. 8:00/. Za udział w Gorzkich Żalach możemy uzyskać odpust zupełny.

  9. W sobotę 22 kwietnia 2023 roku w godzinach od 9.00 do 13.00 w budynku Collegium Marianum w Pelplinie odbędzie się kurs liturgiczny dla fotografów i operatorów kamer. Podczas kursu zostaną poruszone tematy związane z godnością celebracji liturgicznych oraz wynikających z niej obowiązkach dla osób rejestrujących przebieg liturgii. Zapisy na kurs oraz szczegółowe informacje znajdują się na: https://forms.gle/6yzwn9K8wzrTsGzo9

Możesz również polubić…