OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV Niedziela Wielkiego Postu – 19 marca 2023 r.

 1. Naprzeciwko katedry św. Patryka w Nowym Jorku stoi gigantyczna figura Atlasa, który przyklęka i jęczy pod ciężarem kuli ziemskiej. To jest współczesny człowieka! Świat jest dla niego za ciężki, więc człowiek ugina się pod nim, próbując jak niemądre dziecko nieść go sam, bez pomocy, bez łaski, bez wiary w Boga. To również obraz człowieka niewidomego od urodzenia z dzisiejszej Ewangelii, który NIC nie widzi. To może być obraz dzisiejszego świata, który ugina się pod ciężarem pandemii wirusa SARS-CoV-2. To wreszcie JA żyjący w ciemnościach grzechu i śmierci… https://centrum.saletyni.pl/aktualnosci/bylem-niewidomy-a-teraz-widze/

 2. Dzisiaj IV Niedzieli Wielkiego Postu – Niedziela Laetare (łac. radować się). Dzisiaj używa się ornatu w kolorze różu. Nazwa dzisiejszej niedzieli pochodzi od pierwszych słów antyfony na wejście dzisiejszej Mszy świętej: Laetare, Jerusalem et convéntum fácite omnes qui dilígitis eam… Wesel się, Jeruzalem. A wszyscy, którzy ją miłujecie, śpieszcie tu gromadnie

 3. Dzisiaj kolekta przeznaczona na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie. Za wszelkie ofiary składane w naszym kościele z serca Bóg zapłać.

 4. Dzisiejszej niedzieli homilię wygłosi O. Stanisław Róż SVD, który pracował na misjach na Filipinach, w Keni w Afryce i na Alasce. Po Mszy św. o godz. 12:00 spotkanie Kółka Misyjnego w domu parafialnym z O. Stanisławem. Zapraszamy dzieci, aby przyszły na to spotkanie /wraz z rodzicem/ i zapisały się do Kółka Misyjnego.

 5. W dniach 20-22.03.2023 r. odbędą się w naszej parafii Wielkopostne Rekolekcje Szkolne.

Msze święte w tych dniach będą sprawowane o godzinie 10:00.

 1. Jutro 20.03.2023 r będziemy obchodzić uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Msza święta o godz. 10:00.

 2. Wielkopostne Rekolekcje Parafialne zaś wygłosi w tym roku Ks. prof. UKSW dr hab. Jarosław Babiński w dniach 23-26.03.2023 r. Msze święte z naukami rekolekcyjnymi od czwartku do soboty o godzinie 18:00 i w niedzielę 26 marca br. o godzinie 8:00, 10:30 i 12:00. Serdecznie zapraszamy do udziału w rekolekcjach.

 3. Nabożeństwo Gorzkich Żali po Mszy św. o godz. 8:00. /Dzisiaj Nabożeństwo Gorzkich Żali po Mszy św. o godz. 10:30/. Za udział w Gorzkich Żalach możemy uzyskać odpust zupełny.

 4. W piątek 24 marca br. ok. godz. 18:30 Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci. Za udział w Nabożeństwie Drogi Krzyżowej możemy uzyskać odpust zupełny.

 5. W najbliższą sobotę 25 marca br. w uroczystość Zwiastowania Pańskiego będzie możliwość przystąpienia do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, a Msza św. o godz. 18:00 będzie sprawowana w intencji Rodziny Żywego Różańca oraz wszystkich przystępujących do Duchowej Adopcji.

 6. W przyszłą niedzielę 26 marca br. V Niedziela Wielkiego Postu. Msze św. o godz. 8:00, 10:30 i 12:00. Nabożeństwo Gorzkich Żali po Mszy św. o godz. 10:30. /Dzisiaj Nabożeństwo Gorzkich Żali po Mszy św. o godz. 8:00/. Za udział w Gorzkich Żalach możemy uzyskać odpust zupełny.

 7. Wielkopostna Spowiedź Święta w naszym kościele w sobotę 1 kwietnia 2023 r. w godz. 15:00 – 16:00. Serdecznie zapraszamy.

Możesz również polubić…