OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III Niedziela Wielkiego Postu – 12 marca 2023 r.

  1. W dzisiejszej Ewangelii spotykamy Pana Jezusa, który wyraża swoje pragnienie. Wydaje się jednak, że nie chodzi o wodę. Czego więc pragnął Jezus? Czytając dokładnie fragment dzisiejszej Ewangelii zobaczymy, że Jezus pragnął spotkania z kobietą, która miała trudne, skomplikowane życie. Pragnął spotkania z tą, która potrzebowała tego spotkania. Jezus wiedział, że serce tej kobiety jest gotowe przyjść Jego naukę i że jest ona zdolna zmienić swoje życie. Zauważyć można tu szczególną głębi spotkania, rozmowy, relacji. Spotkanie, które zmienia życia, zmienia rzeczywistość… https://www.sluzebniczki.pl/news,zostawic_swoj_dzban,1967.html

  2. Dzisiaj po Mszach świętych zbiórka do puszek na paczki na Wielkanoc dla potrzebujących naszych parafian. Paczki będzie przygotowywał nasz Zespól Parafialny Caritas. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie. Za wszelkie ofiary składane w naszym kościele z serca Bóg zapłać.

  3. W piątek 17 marca br. o godz. 17:30 Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci. Za udział w Nabożeństwie Drogi Krzyżowej możemy uzyskać odpust zupełny.

  4. W sobotę 18 marca br. zapraszamy kandydatów do bierzmowania na Mszę św. o godz. 9:00. Po Mszy św. Droga Krzyżowa i kolejna próba. Obecność obowiązkowa.

  5. W przyszłą niedzielę 19 marca br. IV Niedziela Wielkiego Postu. Msze św. o godz. 8:00, 10:30 i 12:00. Nabożeństwo Gorzkich Żali po Mszy św. o godz. 10:30. /Dzisiaj Nabożeństwo Gorzkich Żali po Mszy św. o godz. 8:00/. Za udział w Gorzkich Żalach możemy uzyskać odpust zupełny.

  6. W przeszłą niedzielę homilię wygłosi O. Stanisław Róż SVD, który pracował na misjach na Filipinach, w Keni w Afryce i na Alasce. Po Mszy św. o godz. 12:00 spotkanie Kółka Misyjnego w domu parafialnym z O. Stanisławem. Zapraszamy dzieci, aby przyszły na to spotkanie /wraz z rodzicem/ i zapisały się do Kółka Misyjnego.

  7. W dniach 20-22.03.2023 r. odbędą się w naszej parafii Wielkopostne Rekolekcje Szkolne. Wielkopostne Rekolekcje Parafialne zaś wygłosi w tym roku Ks. prof. UKSW dr hab. Jarosław Babiński w dniach 23-26.03.2023 r. Msze święte z naukami rekolekcyjnymi od czwartku do soboty o godzinie 18:00 i w niedzielę 26 marca br. o godzinie 8:00, 10:30 i 12:00. Serdecznie zapraszamy do udziału w rekolekcjach.

  8. W sobotę 25 marca br. w uroczystość Zwiastowania Pańskiego będzie możliwość przystąpienia do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, a Msza św. o godz. 18:00 będzie sprawowana w intencji Rodziny Żywego Różańca oraz wszystkich przystępujących do Duchowej Adopcji.

  9. Wielkopostna Spowiedź Święta w naszym kościele w sobotę 1 kwietnia 2023 r. w godz. 15:00 – 16:00. Serdecznie zapraszamy.

Możesz również polubić…