OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II Niedziela Wielkiego Postu – 5 marca 2023 r.

  1. Zapewne wielu z nas miało szczególne doświadczenie Boga, które odcisnęło się znacząco w naszym życiu, pamięci. To spotkania niezwykłe, po nich nie sposób pozostać takim samym człowiekiem. Cudowna przedziwna siła, moc, miłość Boża przemienia delikatnie całe nasze dotychczasowe jestestwo, burząc, ale nigdy nie łamiąc naszych przyzwyczajeń, nawyków, przywiązań, wyzwalając z osądów, niedowiarstwa, samowystarczalności.https://profeto.pl/czy–125

  2. Dzisiaj po Mszach świętych możemy złożyć ofiarę do puszek na rzecz polskich misjonarzy „Ad Gentes”. Bóg zapłać za ofiary złożone do puszek na pomoc Ukrainie. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na paczki na Wielkanoc dla potrzebujących naszych parafian. Paczki będzie przygotowywał nasz Zespól Parafialny Caritas.

  3. W środę 8 marca br. obchodzić będziemy święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Pelplinie. Msza św. poprzedzona Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17:00. Podczas Nowenny będziemy modlić się także w intencji wszystkich naszych parafianek w dniu ich święta – z okazji Dnia Kobiet.

  4. W piątek o godz. 17:30 Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci. Za udział w Nabożeństwie Drogi Krzyżowej możemy uzyskać odpust zupełny.

  5. W przyszłą niedzielę 12 marca br. III Niedziela Wielkiego Postu. Msze św. o godz. 8:00 i 10:30. Nabożeństwo Gorzkich Żali po Mszy św. o godz. 8:00. /Dzisiaj Nabożeństwo Gorzkich Żali po Mszy św. o godz. 10:30/. Za udział w Gorzkich Żalach możemy uzyskać odpust zupełny.

  6. W niedzielę 19 marca br. w IV Niedzielę Wielkiego Postu Msze św. o godz. 8:00, 10:30 i 12:00. Homilię wygłosi O. Stanisław Róż SVD, który pracował na misjach na Filipinach, w Keni w Afryce i na Alasce. Po Mszy św. o godz. 12:00 spotkanie Kółka Misyjnego w domu parafialnym z O. Stanisławem.

  7. Collegium Marianum Liceum Katolickie im. Jana Pawła II w Pelplinie zaprasza tegorocznych absolwentów szkół podstawowych oraz inne osoby zainteresowane działalnością szkoły na Dni Otwarte. Odbędą się one w soboty 11 marca i 22 kwietnia 2023 r. w godz. od 10.00 do 13.00. Collegium Marianum od trzech lat jest szkołą koedukacyjną z męskim internatem. Od lat cieszy się nie tylko bogatą historią, ale wysokim poziomem nauczania i troską o życie duchowe swoich wychowanków. Bliższe informacje na temat jej działalności można znaleźć na stronie: www.collegiummarianum.pl

  8. Na ręce Pani Starosty Alicji Żurawskiej składamy serdeczne podziękowanie Samorządowi Powiatowemu w Kościerzynie za przyjęcie naszej petycji w sprawie budowy chodnika z Orla do Garczyna. Bóg zapłać wszystkim, którzy poparli naszą inicjatywę i pomogli w organizacji petycji. Jak wszystko dobrze pójdzie to chodnik /o szerokości 2 m/ będzie oddany do użytku w 2024 r.

  9. W Niedzielę Palmową, 2 kwietnia br. w Kościerzynie będzie miała miejsce diecezjalna  celebracja Dnia Młodych. Spotkaniu przewodniczyć będzie biskup diecezjalny Ryszard Kasyna. Zgłoszenia należy kierować do organizatora spotkania – parafii pw. Świętej Trójcy w  Kościerzynie (e-mail: sanktuarium.biuro@gmail.com) do 31 marca 2023 roku.

Możesz również polubić…