OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I Niedziela Wielkiego Postu – 26 lutego 2023 r.

 1. Diabeł kusił Jezusa prowokując Go, jeśli jest Synem Bożym niech powie aby kamienie przemieniły się w chleb. Kolejną próbą było postawienie Jezusa na narożniku Świątyni, jeśli jest Synem Bożym niech się rzuci stamtąd, a przecież nic mu się nie stanie, aniołowie bowiem mają go nosić na rękach. Ostatnią próbą było pokazanie Chrystusowi wszystkich królestw świata, diabeł miał mu je dać jeśli tylko odda mu pokłon. Jezus bronił się przed pokusami złego ducha kierując się tym co było Napisane. Do każdej pokusy odpowiedział złemu duchowi tym co było Napisane. Pierwsza pokusa: „Nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych” Druga: „Nie będziesz wystawiał na próbę Pana, Boga swego „Trzecia: „Panu, Bogu swemu, będziesz oddawał pokłon i Jemu samemu służyć będziesz”. https://brainly.pl/zadanie/18696774

 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 8:00 Nabożeństwo Gorzkich Żali, a po Mszy św. o godz. 10:30 w kościele spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej i ich rodziców.

 3. Dzisiaj po Mszach świętych możemy złożyć ofiarę do puszek na pomoc Ukrainie, która broni się przed rosyjskim najeźdźcą. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na rzecz polskich misjonarzy „Ad Gentes”.

 4. W czwartek 2 marca br. od godz. 16:30 Adoracja Najświętszego Sakramentu, okazja do spowiedzi św. dla kandydatów do bierzmowani, Msza św. o godz. 17:00 i po Mszy św. Droga Krzyżowa dla kandydatów do bierzmowania. Po Drodze Krzyżowej spotkanie w kościele.

 5. W piątek od godz. 16:30 Adoracja Najświętszego Sakramentu, okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej, szczególnie dla dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii świętej i zbierają 9 pierwszych piątków miesiąca. W piątek o godz. 17:30 Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci. Za udział w Nabożeństwie Drogi Krzyżowej możemy uzyskać odpust zupełny.

 6. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8:30 w czwartek w Garczynie i Chrztowie i w piątek w Orlu.

 7. W sobotę obchodzić będziemy święto św. Kazimierza królewicza. Jest to również pierwsza sobota miesiąca. Różaniec św. o godz. 8:00 i o 8:30 Msza św. w intencji Rodziny Żywego Różańca naszej parafii.

 8. W przyszłą niedzielę 5 marca br. II Niedziela Wielkiego Postu. Msze św. o godz. 8:00 i 10:30. Nabożeństwo Gorzkich Żali po Mszy św. o godz. 10:30. /Za udział w Gorzkich Żalach możemy uzyskać odpust zupełny/.

 9. Caritas Diecezji Pelplińskiej zwraca się z prośbą o przekazanie 1,5% podatku dochodowego. Numer KRS 0000252333. Ze strony internetowej Caritas Diecezji Pelplińskiej można pobrać darmowy program do rozliczania podatku (www.pelplin.caritas.pl). Włączmy się jak najliczniej w to wielkie dzieło pomocy drugiemu człowiekowi. Caritas pomaga dzieciom, codziennie wspiera niepełnosprawnych, chorych i ubogich, otacza opieką osoby poszkodowane przez wojnę w Ukrainie. Okażmy serce, tym którzy potrzebują naszej pomocy. Za każde wsparcie serdecznie dziękujemy. 

 10. Caritas Diecezji Pelplińskiej zachęca, aby całe rodziny i parafie zaangażowały się w akcję „Skarbonka miłosierdzia”. W tym roku nasza jałmużna wspiera dzieci z Ukrainy, które straciły na wojnie rodziców.

 11. Dom Rekolekcyjno-Wypoczynkowy Diecezji Pelplińskiej św. Józefa w Białogórze (ul. Lubiatowska 4C) serdecznie zaprasza na rekolekcje dla pielgrzymów w dniach 10-12 marca 2023 r. (początek w piątek o godz. 18.00; od godz. 17.00 recepcja, zakończenie w niedzielę ok. godz. 13.30). Rekolekcje poprowadzi ks. Piotr Pruski. Zapisać się można drogą e-mailową: dom@dombialogora.pl, telefonicznie: 578 795 250 lub poprzez formularz, dostępny na stronie internetowej www.dombialogora.pl/rekolekcje

 12. Osoby, które planują zawrzeć sakramentalny związek małżeński, a nie przyjęły sakramentu bierzmowania zapraszamy na weekendowe rekolekcje „Pełnia Życia” w dniach 17-19 marca br. w Bysławku k. Tucholi. Zapisy do 10 marca, więcej informacji można znaleźć na plakacie (stronie internetowej parafii).

Możesz również polubić…