OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VII Niedziela Zwykła – 19 lutego 2023 r.

  1. Jak to jest możliwe, aby odpowiedzieć w ten sposób wobec gniewu, który może spontanicznie wypływać ze zranionego serca? Pan Jezus pokazuje nam drogę ucząc nas patrzeć na Boga jako na Ojca pełnego miłości, który nigdy nie pragnie zła dla swoich dzieci, a nawet jest zdolny, aby przejść ponad ich zapomnieniem, niewiernościami lub winami. „Odrzucenie przemocy nie jest dla chrześcijan posunięciem czysto taktycznym, ale sposobem bycia osoby, postawą człowieka, który jest tak bardzo przekonany o miłości Bożej i o Jego mocy, że nie boi się walczyć ze złem jedynie bronią miłości i prawdy. Miłość nieprzyjaciół jest zaczątkiem «rewolucji chrześcijańskiej», rewolucji, która nie bazuje na strategiach władzy ekonomicznej, politycznej czy medialnej. Jest to rewolucja miłości, miłości, która w ostatecznym rozrachunku nie opiera się na ludzkich zasobach, ale jest darem Boga, który się otrzymuje, gdy ufa się tylko i bez zastrzeżeń w Jego miłosierną dobroć. Oto nowość Ewangelii, która bez rozgłosu zmienia świat. Oto heroizm «małych», którzy wierzą w miłość Bożą i ją szerzą nawet za cenę życia”. https://opusdei.org/pl-pl/gospel/komentarz-do-ewangelii-milujcie-waszych-nieprzyjaciol/

  2. Z serca Bóg zapłać za złożone ubiegłej niedzieli ofiary do puszki na rzecz poszkodowanych przez kataklizm w Turcji i Syrii.

  3. Dzisiaj, jutro i pojutrze Adoracja Najświętszego Sakramentu Rozpocznie się po porannej Mszy św. – dawne czterdziestogodzinne nabożeństwo. Prosimy spojrzeć na kartkę z Intencjami Mszalnymi – tam znajdziemy program Adoracji.

  4. W środę obrzędem posypania naszych głów popiołem rozpoczniemy Wielki Post. Msze święte w Środę Popielcową o godz. 8:00 i 18:00. W Środę Popielcową obowiązuje ścisły post /jest to wstrzymanie się od spożywania potraw mięsnych i post ilościowy – możemy spożyć trzy posiłki, jednak do syta najeść się tylko jeden raz/.

  5. W piątek o godz. 17:30 Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci. Za udział w Nabożeństwie Drogi Krzyżowej możemy uzyskać odpust zupełny.

  6. W przyszłą niedzielę 26 lutego br. I Niedziela Wielkiego Postu. Msze św. o godz. 8:00 i 10:30. Nabożeństwo Gorzkich Żali po Mszy św. o godz. 8:00. /Za udział w Gorzkich Żalach możemy uzyskać odpust zupełny/. Po Mszy św. o godz. 10:30 w kościele spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej i ich rodziców.

Możesz również polubić…