OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV Niedziela Zwykła – 29 stycznia 2023 r.

  1. Fragment Ewangelii, który Kościół daje nam dzisiaj, jest chyba jednym z bardziej znanych, ale jednocześnie trudnych do zrozumienia. Trudnych, bo mówi o innej logice sukcesu, niż tej, którą proponuje nam świat i w której tak łatwo nam się zatracić. To słowo wyraźnie pokazuje, jak bardzo w naszym ludzkim, naznaczonym grzechem myśleniu różnimy się od Boga Trójjedynego. Bóg mówi nam, gdzie, w jakich postawach znajdziemy prawdziwe szczęście, to które nigdy się nie kończy… https://profeto.pl/szczesliwi—

  2. Dzisiejszej niedzieli kolekta budowlano-remontowa i zbiórka do puszki na leczenie Dariusza i Kacpra z Szumlesia /parafia Nowa Karczma/, którzy chorują na chorobę ślepota Lebera/ Dariusz ma 23 lata i stracił wzrok w wieku lat 17, Kacper ma 20 lat i widzi tylko 3%. Za wszelkie składane w naszym kościele ofiary z serca Bóg zapłać.

  3. We wtorek wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera. Msza św. w intencji Parafian o godz. 8:00.

  4. W czwartek 2 lutego br. obchodzić będziemy święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Adoracja Najświętszego Sakramentu – z okazji pierwszego czwartku z okazją do spowiedzi dla kandydatów do bierzmowania o godz. 16:30. Msza św. z obrzędem poświęcenia gromnic o godz. 17:00. Zapraszamy wszystkie dzieci, a w szczególności, te które przygotowują się do I Komunii Świętej /wraz z rodzicami/ na tę Mszę św. Po Mszy św. /ok. 17:30/ nabożeństwo przy żłóbku na pożegnanie żłóbka.

  5. W piątek 3 lutego br. od godz. 16:30 z okazji pierwszego piątku spowiedź św. – szczególnie dla dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do Komunii św. i teraz zbierają 9 pierwszych piątków. 3 lutego to również wspomnienie św. Błażeja biskupa i męczennika. O godz. 17:00 Msza św. ze wspomnienie św. Błażeja z obrzędem błogosławieństwa od chorób gardła.

  6. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8:30, w czwartek w Garczynie i Chrztowie i w piątek w Orlu.

  7. W sobotę 4 lutego br. z okazji pierwszej soboty o godz. 8:00 Różaniec św. i o godz. 8:30 Msza św. w intencji Rodziny Żywego Różańca naszej parafii.

  8. W przyszłą niedzielę 5 lutego br. V Niedziela Zwykła. Msze św. o godz. 8:00 i 10:30.

Możesz również polubić…