OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III Niedziela Zwykła – 22 stycznia 2023 r.

 1. Zgodnie z motu proprio papieża Franciszka „Aperuit illis” w Kościele katolickim w III niedzielę okresu zwykłego obchodzona jest Niedziela Słowa Bożego. Biblia niesie w sobie przesłanie etyczne, moralne i ewangeliczne prowadzące do lepszego poznania Boga i pogłębienia z Nim relacji. Prośmy Boga o siłę, by wyłączyć telewizor i otworzyć Biblię; zamknąć komórkę i otworzyć Ewangelię – wezwał papież Franciszek w homilii odczytanej podczas Mszy św. w ustanowioną przez niego Niedzielę Słowa Bożego – 24.01.2021 r. Chrześcijanin powinien mieć Pismo Święte w zasięgu ręki, podjąć jego systematyczną lekturę, biorąc na serio zawarte w nim napomnienia – wskazuje ks. prof. Henryk Witczyk, przewodniczący Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II. https://dzieje.pl/tag/niedziela-slowa-bozego Niedzielą Biblijną rozpoczynamy Tydzień Biblijny.

 2. Z serca Bóg zapłać za złożone ubiegłej niedzieli ofiary na tacę na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie.

 3. W dniu wczorajszym zakończyły się wizyty duszpasterskie, czyli kolędy. Bóg zapłać za przyjmowanie kolędy, za życzliwość Parafian, poczęstunki, złożone ofiary.

 4. We wtorek 24 stycznia br. wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła. Msza św. o godz. 8:00.

 5. W środę 25 stycznia br. święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła. Msza św. poprzedzona Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17:00.

 6. W czwartek 26 stycznia br. wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa. Msza św. o godz. 17:00.

 7. W sobotę 28 stycznia br. wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła. Msze św. o godz. 8:00 i 9:00.

 8. Przyszła niedziela – 29 stycznia br. – to IV Niedziela Zwykła. Msze św. o godz. 8:00 i 10:30. W przyszłą niedzielę kolekta budowlano-remontowa.  W przyszłą niedzielę zbiórka do puszki na leczenie Dariusza i Kacpra z Szumlesia /parafia Nowa Karczma/, którzy chorują na chorobę ślepota Lebera/ Dariusz ma 23 lata i stracił wzrok w wieku lat 17, Kacper ma 20 lat i widzi tylko 3%.

 9. Rekolekcje sprzyjające wzmacnianiu więzi małżeńskiej odbędą się w dniach
  24-26 lutego 2023 r. w Białogórze.  Spotkania Małżeńskie zawierają warsztat dialogu małżeńskiego, w który wprowadzają uczestników pary małżeńskie oraz księża. Zgłoszenia przyjmują państwo Iwona i Krzysztof Dolewa w godzinach od 17.00 do 20.00,  tel.: 781 970 770; e-mail: 
  spotkaniapelplin@gmail.com. Więcej informacji znajduje się na stronie  www.rodzinydiecezjipelplinskiej.pl.

Możesz również polubić…