OGŁOSZENIADUSZPASTERSKIE III Niedziela Adwentu – 11 grudnia 2022 r.

  1. Dzisiaj III Niedziela Adwentu, czyli Niedziela GaudeteNiedziela Radości. Mszę św. sprawuje się w ornacie koloru różowego. Ma to oznaczać radość z przyjścia na świat Jezusa Chrystusa i daru odkupienia, radość ze zbliżających się świąt Narodzenia Pańskiego. Nazwa pochodzi od pierwszych słów dzisiejszej antyfony na wejście Radujcie się zawsze w Panu, co w języki łacińskim brzmi: Gaudéte in Dómino semper. „Dzisiejsza liturgia wzywa nas do radości z bliskiego przyjścia Zbawiciela, który niesie wybawienie ubogim, chorym, słabym i nieszczęśliwym. To właśnie ich szczęście ma być dla uwięzionego Jana Chrzciciela znakiem, że Jezus jest prawdziwym Mesjaszem. Stawajmy dziś przed Panem nie jako duchowi bogacze, którzy sądzą, że mają dość zasług, aby wymagać od Niego konkretnych łask, lecz jako ubodzy, którzy oczekują Jego przyjścia z wiarą, odwagą i tęsknotą, ciesząc się, że przyjdzie już niebawem, aby okazać nam swoje miłosierdzie”. Mira Majdan, „Oremus” grudzień 2007, s. 60

  2. Dzisiaj rozpoczynamy nasze Rekolekcje Adwentowe, które będą trwały do 14 grudnia 2022 r. Msze św. z naukami rekolekcyjnymi dzisiaj o godz. 8:00, 10:30 i 12:00 oraz od jutra, poniedziałku 12 grudnia 2022 r.  do środy 14 grudnia 2022 r. o godz. 18:00. Rekolekcje głosi Ks. Piotr Rytel, proboszcz parafii p.w. Matki Bożej z Góry Karmel w Banff w Szkocji.

  3. Wszystkich serdecznie zapraszamy na Msze św. Roratnie codziennie od poniedziałku do piątku na 7:20. W środę Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy rozpoczniemy o 7:10.

  4. Spowiedź Adwentowa, która jest naszym najlepszym duchowym przygotowaniem na Święta Narodzenia Pańskiego – w sobotę 17 grudnia br. od godz. 19:00 do 20:00.

  5. Dzisiaj kolekta inwestycyjna oraz po Mszach św. zbiórka do puszki na paczki przygotowywane w naszej parafii przez nasz Parafialny Zespół Caritas. Natomiast w IV niedzielę Adwentu 18 grudnia br. zbiórka do puszki na kwiaty do żłóbka. Jak co roku można również przynosić kwiaty do żłóbka osobiście. Szczególnie mile widziane są gwiazdy betlejemskie. Z serca Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary w naszym kościele. W szczególny sposób Bóg zapłać za ofiary złożone ubiegłej niedzieli na kolektę na rzecz Stolicy Apostolskiej oraz do puszki po Mszach św. na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

  6. W przyszłą niedzielę 18 grudnia br. w IV Niedzielę Adwentu Msze św. o godz. 8:00, 10:30 i 12:00.

  7. Można nabywać świece Caritas na nasze wigilijne stoły w cenie duża 20 zł i mała 10 zł. A na bocznym ołtarzu są wyłożone opłatki wigilijne oraz skarbonka, do której można składać ofiarę na rzecz parafii za opłatki.

Możesz również polubić…