OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I Niedziela Adwentu – 27 listopada 2022 r.

  1. Każdy człowiek żyjący na tej ziemi, musi mieć swoją godzinę powstania ze snu niewiary i potępienia. Słowo Boże mówi: Obudź się, który śpisz i powstań z martwych, a zajaśnieje ci Chrystus. Tylko przyobleczeni w Chrystusa, chodzimy w światłości, ubrani w zbroję światła, nie troszcząc się już o sprawy ciała i świata, ale o sprawy Pańskie. Jeszcze tylko mała chwila, a przyjdzie Ten, który ma przyjść i nie będzie zwlekał. Marek Ristau http://mateusz.pl/czytania/2022/20221127.html

  2. Dzisiaj I Niedziela Adwentu, którą rozpoczynamy okres naszego oczekiwania i przygotowania na przyjście Pana w Boże Narodzenie, oraz przy końcu czasów. Jest to również pierwszy dzień i pierwsza niedziela nowego roku kościelnego. Msze św. o godz. 8:00, 10:30 i 12:00.

  3. W związku z przypadającą 90. rocznicą Wielkiego Głodu na Ukrainie Kościół w Polsce modli się dzisiejszej niedzieli w intencji sprawiedliwego pokoju w Ukrainie oraz w intencji wszystkich ofiar tamtej zbrodni.

  4. Wszystkich serdecznie zapraszamy na Msze św. Roratnie codziennie od poniedziałku do piątku na 7:20. Dzieci proszone są o przynoszenie lampionów. W środę Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy rozpoczniemy o 7:10.

  5. W czwartek 1 grudnia br., w Pierwszy Czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św. dla kandydatów do bierzmowania od godz. 16:30. Kandydaci do bierzmowania uczestniczą we Mszy św. o godz. 17:00 i w spotkaniu w domu parafialnym po Mszy św.

  6. W piątek 2 grudnia br., w Pierwszy Piątek Adoracja Najświętszego Sakramentu i Spowiedź św. od godz. 16:30.

  7. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9:00 w czwartek w Garczynie i w Chrztowie i w piątek w Orlu.

  8. W sobotę 3 grudnia br. z okazji Pierwszej Soboty Różaniec święty o godz. 8:00 i Msza św. w intencji Rodziny Żywego Różańca o godz. 8:30.

  9. W przyszłą niedzielę w II niedzielę Adwentu Msze święte o godz. 8:00 i 10:30.

  10. Można nabywać świece Caritas na nasze wigilijne stoły w cenie duża 20 zł i mała 10 zł. A na bocznym ołtarzu są wyłożone opłatki wigilijne oraz skarbonka, do której można składać ofiarę na rzecz parafii za opłatki.

Możesz również polubić…