OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 20 listopada 2022 r.

  1. Dzisiejszej niedzieli obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku kościelnego. Jezus jest zupełnie innym Królem, niż władcy ziemscy. Jego tronem jest Krzyż. Na sarkastyczną prośbę jednego łotra nie wybawił sam siebie od śmierci, ale drugiego łotra – tego nawróconego, przyznającego się do winy, jeszcze tego samego dnia wziął do raju.

  2. Msze święte dzisiejszej niedzieli sprawowane są w godz. o 8:00, 10:30 i 12:00. Zapraszamy młodzież, a w szczególności kandydatów do bierzmowania na Mszę św. o godz. 12:00. Po Mszy św. spotkanie w domu parafialnym. Spotkanie młodzieży organizowane jest w ramach Dekanalnych Światowych Dni Młodzieży w Diecezji Pelplińskiej. Serdecznie zapraszamy naszą młodzież do udziału w spotkaniu.

  3. Dzisiejszej niedzieli za publiczne odmówienie Aktu poświęcenia się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa możemy uzyskać odpust zupełny. Po Mszach św. odmówimy Litanię i Akt poświecenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

  4. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie. Za składane ofiary z serca Bóg zapłać.

  5. Jutro wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Msza św. o godz. 16:00. Po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu.

  6. W czwartek 24 listopada br. wspomnienie św. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy – męczenników wietnamskich. Msza św. o godz. 17:00.

  7. W najbliższą sobotę 26 listopada br. będziemy obchodzić nasz doroczny Odpust Parafialny św. Andrzeja Apostoła. Uroczystej Sumie Odpustowej, która będzie sprawowana o godz. 17:00 będzie przewodniczył ks. Proboszcz Marek Węsierski.

  8. Spowiedź św. przed Odpustem piątek 25 listopada 2022 r. od godz. 17:30.

  9. W przyszłą niedzielę 27 listopada br. rozpoczniemy Adwent, czyli okres naszego przygotowania na przyjście Pana Jezusa. Msze święte w przyszłą niedzielę o godz. 8:00, 10:30 i 12:00.

  10. Od przyszłej niedzieli będzie można nabyć świece Caritas na nasze wigilijne stoły w cenie duża 20 zł i mała 10 zł. A na bocznym ołtarzu będą wyłożone opłatki wigilijne oraz skarbonka, do której będzie można złożyć ofiarę na rzecz parafii za opłatki.

Możesz również polubić…