OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXIII Niedziela Zwykła – 13 listopada 2022 r.

 1. Dziś znowu słyszymy w Ewangelii zapowiedź wydarzeń „końca czasów”…lub jak zwykliśmy mówić „końca świata”. Uczniowie zachwycali się piękną świątynią…Jezus przepowiada, że z tego, na co patrzycie, nie zostanie kamień na kamieniu, który by nie był zwalony. No i rzeczywiście…kilkadziesiąt lat później Rzymianie zniszczyli świątynię…I do dziś nie została odbudowana… Uczniowie pytali:  kiedy to nastąpi? I jaki będzie znak, gdy się to dziać zacznie? I czasem my podobnie pytamy: kiedy Boże przyjdzie „koniec świata”…kiedy ten świat, który znamy skończy się? Często patrząc na różne kataklizmy mówimy: Takie rzeczy mają się dziać przed końcem świata… Jezus wyraźnie podkreśla, że Ten Dzień przyjdzie jak złodziej… Nikt się nie będzie go spodziewać…A jeżeli ktoś mówi, że zna dzień Powtórnego Przyjścia Pana… jest fałszywym prorokiem… https://www.verbumdei.com.pl/2014/11/przyjdzie-czas-kiedy-z-tego-na-co.html

 2. Dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszki na rzecz Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Zbiórka ta przeznaczona jest na pomoc Ukrainie. Za składane ofiary z serca Bóg zapłać.

 3. W czwartek 17 listopada br. wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy. Msza św. o godz. 17:00. Po Mszy św. spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas w plebanii.

 4. W piątek 18 listopada br. wspomnienie bł. Karoliny Kózkównej dziewicy i męczennicy, patronki Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Ruchu Czystych Serc. Msza św. o godz. 17:00. Na Mszę św. zapraszamy kandydatów do bierzmowania.

 5. Przyszła niedziela – 20 listopada br. to XXXIV Niedziela Zwykła – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Msze św. o 8:00, 10:30 i 12:00. Zapraszamy młodzież, a w szczególności kandydatów do bierzmowania na Mszę św. o godz. 12:00. Po Mszy św. spotkanie w domu parafialnym. Spotkanie młodzieży organizowane jest w ramach Dekanalnych Światowych Dni Młodzieży w Diecezji Pelplińskiej. Serdecznie zapraszamy naszą młodzież do udziału w spotkaniu.

 6. W przyszłą niedzielę kolekta na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie.

 7. Zrzeszenie Kaszubsko – Pomorskie, Kuria Diecezjalna Pelplińska oraz Wydział Teologiczny UMK w Toruniu zapraszają do udziału w VIII Areopagu Pelplińskim. Tegoroczna edycja nosi tytuł: „Filozof życia. Siedemdziesiąt lat po śmierci ks. Franciszka Sawickiego”. Konferencja odbywa się w sobotę, 26 listopada br. i rozpoczyna się o godz. 10.00.

 8. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodzież męską
  do udziału w Adwentowych Dniach Skupienia pt. „
  W poszukiwaniu skarbu”, które odbędą się w dniach od 25 do 27 listopada 2022 roku w gmachu WSD. Ta forma skupienia ma być pomocą dla młodych (uczniów szkół średnich, maturzystów i studentów) w rozeznaniu ich drogi życiowej. Udział w weekendowym skupieniu jest bezpłatny. Uczestnicy są proszeni o zabranie ze sobą Pisma Świętego. Spotkanie rozpoczyna się w piątek, 25 listopada o godz. 18.00. Recepcja na furcie WSD będzie czynna od godz. 16.00. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie www.seminariumpelplin.pl.

Możesz również polubić…