OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXX Niedziela Zwykła – 23 października 2022 r.

  1. Pokora i pycha – te dwie postawy możemy odkryć w celniku i faryzeuszu. Byli w tym samym miejscu, ale jakże różne były ich intencje. Faryzeusz przyszedł przed tron Boga, aby się chwalić i ukazywać, jaki jest dobry, przesłaniając swoje niedoskonałości (także tę wiodącą – pychę). Celnik natomiast przyszedł z intencją przebłagalną. Widział swoje braki, niedoskonałości i błagał Boga, aby mu wybaczył. Która postawa jest mi bliższa? Czy lubię się chwalić przed Bogiem swoimi osiągnięciami, czy staję w prawdzie o sobie takim, jakim jestem, z moimi dobrymi stronami, ale także z niedoskonałościami? Przecież On nas zna! https://profeto.pl/on-nas-zna

  2. Dzisiaj Niedziela Misyjna. Msze św. o 8:00 i 10:30. Kolekta przeznaczona jest na misje katolickie. Bóg zapłać za złożone ofiary.

  3. Bóg zapłać także za ofiary złożone ubiegłej niedzieli do puszek na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

  4. Październik jest miesiącem szczególnej czci Matki Bożej i Modlitwy Różańcowej. Zachęcamy do odmawiania Różańca św. w naszych domach. W naszym kościele Nabożeństwa Różańcowe po Mszach św., a w niedziele po jednej ze Mszy św. Dzisiejszej niedzieli Nabożeństwo Różańcowe po Mszy św. o godz. 10:30. W przyszłą niedzielę Nabożeństwo Różańcowe po Mszy św. o godz. 8:00.

  5. W środę o godz. 16:30 /w każdą środę miesiąca października/ Nabożeństwo Różańcowe dla dzieci. Zapraszamy wszystkie dzieci, a szczególnie te, które przygotowują się do I Komunii Świętej.

  6. W czwartek 27 października br. po Mszy św. i po Różańcu św. spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas w plebanii. Natomiast spotkanie Kandydatów do Bierzmowania odbędzie się w czwartek 3 listopada br.

  7. W piątek 28 października br. obchodzić będziemy święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Msza św. o godz. 17:00.

  8. Przyszła niedziela – 30 października br. to Niedziela Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła. Msze św. o 8:00 i 10:30. Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na budowę nowych kościołów w naszej diecezji.

  9. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Bóg zapłać za składane ofiary na wypominki jednorazowe i Mszę św. zbiorową za zmarłych 1 i 2 listopada br. do skarbonki w kościele i za składane ofiary w zakrystii i w biurze parafialnym na roczne zdrowaśki połączone z roczną Mszą św. zbiorową za zmarłych, która jest sprawowana w każdą trzecią niedzielę miesiąca.

  10. Rekolekcje sprzyjające wzmacnianiu więzi małżeńskiej odbędą się w dniach 18-20 listopada 2022 r. w Białogórze. Spotkania Małżeńskie zawierają warsztat dialogu małżeńskiego, w który wprowadzają uczestników pary małżeńskie oraz księża. Zgłoszenia przyjmują państwo Iwona i Krzysztof Dolewa w godzinach od 17.00 do 20.00,  tel.: 781 970 770; e-mail: spotkaniapelplin@gmail.com. Więcej informacji znajduje się na stronie  www.rodzinydiecezjipelplinskiej.pl.

Możesz również polubić…