OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVIII Niedziela Zwykła – 9 października 2022 r.

  1. Dzisiejszy fragment z Ewangelii przybliża nam historię uzdrowienia dziesięciu trędowatych. Jezus zmierza do Jerozolimy. Na pograniczu Samarii i Galilei spotyka dziesięciu trędowatych, którzy proszą Go o pomoc. Jezus lituje się nad nimi i wszystkich uzdrawia, zalecając udać się do kapłanów. Oni zostają uzdrowieni po drodze… To nie było spektakularne uzdrowienie…większość z nich być może nie spostrzegła się, że została uzdrowiona…poza jednym…On natychmiast wrócił do Jezusa, by podziękować Mu za ten cud. Mówi się, że pozostałym zabrakło wdzięczności… Być może… Ale równie dobrze można powiedzieć, że tamtym wystarczył sam fakt uzdrowienia… Ten jeden zaś, zrozumiał kim jest człowiek, za sprawą którego był znowu czysty… Zrozumiał, że to Syn Boży. Dla niego doświadczenie uzdrowienia fizycznego było początkiem uzdrowienia duchowego… Stąd też narodziła się potrzeba by wrócić i podziękować…. https://www.verbumdei.com.pl /2014/11/idzcie-pokazcie-sie-kapanom-gdy-szli.html

  2. Papież Franciszek zaprasza nas dzisiaj do włączenia się w obchody Niedzieli św. Franciszka, która ma zwrócić naszą uwagę na palące problemy ekologiczne i społeczne współczesnego świata.

  3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10:30 spotkanie kandydatów do bierzmowania i nabożeństwo pokutne.

  4. Październik jest miesiącem szczególnej czci Matki Bożej i Modlitwy Różańcowej. Zachęcamy do odmawiania Różańca św. w naszych domach. W naszym kościele Nabożeństwa Różańcowe po Mszach św., a w niedziele po jednej ze Mszy św. Dzisiejszej niedzieli Nabożeństwo Różańcowe po Mszy św. o godz. 10:30. W przyszłą niedzielę Nabożeństwo Różańcowe po Mszy św. o godz. 8:00.

  5. W środę o godz. 16:30 /w każdą środę miesiąca października/ Nabożeństwo Różańcowe dla dzieci. Zapraszamy wszystkie dzieci, a szczególnie te, które przygotowują się do I Komunii Świętej.

  6. W czwartek 13 października br. kolejny i ostatni w tym roku Dzień Fatimski. Procesja z Orla do Garczyna, podczas której będziemy odmawiać Różaniec Fatimski wyruszy spod Krzyża w Orlu o godz. 17:00. Figurkę Matki Bożej Fatimskiej poniosą: Matki i Ojcowie Różańcowi, Radni Parafialni, Kandydaci do Bierzmowani oraz Ministranci i Lektorzy. Po przybyciu do kościoła Msza święta.

  7. W sobotę 15 października br. wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła. Msza św. o godz. 8:00 w intencji za dzieci utracone.

  8. Przyszła niedziela to XXIX niedziela zwykła. Msze św. o 8:00, 10:30 i 12:00. Jest to „Dzień Papieski”. Po Mszach św. zbiórka do puszek na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Możesz również polubić…