OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVI Niedziela Zwykła – 25 września 2022 r.

  1. Dzisiejsza Ewangelia ukazuje nam dwóch nieszczęśliwych ludzi. Pierwszy z nich to nędzarz, żebrak, który nie ma własnego domu, leży chory i głodny u bram pałacu, okryty wrzodami. Natomiast drugi jest bogaczem, pogrążonym w mękach, spragnionym kropli wody, cierpiącym w płomieniach. /…/ Nędzarz i bogacz gromadzą dla siebie, proszą dla siebie. Pierwszy, żeby przeżyć, drugi, żeby pomnożyć dobra. Pięknie by było, aby nie być w życiu ani nędzarzem, ani bogaczem. Prawdziwa cnota i w tym przypadku stoi gdzieś pośrodku. https://profeto.pl/dwie-rozniace-sie-postawy
  2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10:30 spotkanie Kółka Misyjnego w sali domu parafialnego. Zapraszamy dzieci, które pragną zapisać się do Kółka Misyjnego. Na spotkanie zapraszamy także rodziców.
  3. We wtorek 27 września br. wspomnienie św. Wincentego a Paulo, kapłana. Msza św. o godz. 8:00.
  4. W środę 28 września br. wspomnienie św. Wacława, męczennika. Msza św. poprzedza Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00.
  5. W czwartek 29 września br. obchodzić będziemy święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Msza św. o godz. 17:30.
  6. W piątek 30 wrześnie br. wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła. Msza św. o godz. 18:00.
  7. W sobotę 1 października br. obchodzić będziemy wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła. Jest to pierwsza sobota miesiąca. Różaniec św. o godz. 8:00 i Msza św. w intencji Rodziny Żywego Różańca o godz. 8:30. Zbiórka ministrantów i lektorów o godz. 9:00 w kościele. Ministrantów i lektorów zapraszamy na Różaniec św. i na Mszę św.
  8. Październik jest miesiącem szczególnej czci Matki Bożej i modlitwy różańcowej. Zachęcamy do odmawiania Różańca św. w naszych domach. W naszym kościele Nabożeństwa Różańcowe po Mszach św., a w niedziele po jednej ze Mszy św. W przyszłą niedzielę Nabożeństwo Różańcowe po Mszy św. o godz. 8:00.
  9. W październiku wieczorne Msze św. będą sprawowane o godz. 17:00
  10. Przyszła niedziela to XXVII niedziela zwykła. Msze św. o 8:00, 10:30 i 12:00. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10:30 zostaną poświęcone różańce św. dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Po Mszy św. krótkie spotkanie dzieci i ich rodziców w kościele.

Możesz również polubić…