OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXV Niedziela Zwykła – 18 września 2022 r.

  1. Pan pochwalił nieuczciwego rządcę, że roztropnie postąpił. Pochwała nie dotyczy nieuczciwości, korupcji, malwersacji. Dotyczy natomiast inteligencji i sprytu ekonoma, który znając słabe punkty właściciela (dobroć, miłosierdzie), wykorzystał je, aby zabezpieczyć sobie dalszą dostatnią egzystencję. Wyciągając dla siebie wnioski, powinniśmy uczyć się od synów  tego świata roztropności. Jezus nie bez pewnej dozy humoru (dla niektórych nawet skandalu), proponuje za wzór człowieka nieuczciwego. Prowokuje w ten sposób do myślenia…. https://jezuici.pl/2021/11/nieuczciwy-ekonom/

  2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10:30 zostaną poświęcone książeczki do nabożeństwa dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Po Mszy św. krótkie spotkanie dzieci i ich rodziców w kościele.

  3. Bóg zapłać za ofiary złożone ubiegłej niedzieli na kolektę inwestycyjną. Z serca Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane w naszym kościele.

  4. We wtorek 20 września br. wspomnienie św. Andrzeja Kim Taegona, kapłana; Pawła Chong Hasang i Towarzyszy męczenników z Korei. Msza św. o godz. 8:00.

  5. W środę 21 września br. obchodzić będziemy święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Msza św. poprzedza Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00.

  6. W czwartek 22 września br. po wieczornej Mszy św. spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas w plebani.

  7. W piątek 23 wrześnie br. wspomnienia św. O. Pio, kapłana. Msza św. o godz. 18:00.

  8. Przyszła niedziela to XXVI niedziela zwykła. Msze św. o 8:00 i 10:30. Po Mszy św. o godz. 10:30 spotkanie Kółka Misyjnego w sali domu parafialnego. Zapraszamy dzieci, które pragną zapisać się do Kółka Misyjnego. Na spotkanie zapraszamy także rodziców.

Możesz również polubić…