OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIV Niedziela Zwykła – 11 września 2022 r.

  1. We fragmencie dzisiejszej Ewangelii Pan Jezus opowiada przypowieść o synu marnotrawnym. „…Odejście od ojca oznacza odejście od Boga, od przykazań, od wiary. Młodszy syn doświadczy niebawem, że taka egzystencja jest pozbawiona sensu, jest ciągłym staczaniem się bez żadnych perspektyw. Sądził, że poza ojcem istnieje lepsze życie i większa radość. Jednak zaczął rozumieć, że nie ma egzystencji rzeczywistej i pełnej jak tylko u ojca. Zrozumiał, że jego odejście nie było decyzją wolności, ale jego samowoli. Powyższa świadomość owocuje wyznaniem grzechów. Dla ojca przeszłość nie jest ważna. Liczy się nawrócenie. Wybiega na spotkanie powracającego syna. Syn zostaje przywrócony w swoich prawach. Nie ma bowiem częściowego synostwa. Starszy syn cały czas przebywa w radości ojca, ale tego nie dostrzega. Ojciec próbuje otworzyć mu oczy, ukazać po raz kolejny swoją miłość. Nie wiemy jednak jak kończy się jego historia.  Pytajmy dziś siebie: – Jaka jest moja postawa wobec Ojca? – Co czasem utrudnia mi powrót do Boga? – Na ile żyję świadomością tego, że zawsze na mnie czeka, bo pragnie obdarzyć mnie prawdziwym szczęściem?” https://www.sluzebniczki.pl/ news,oczekujaca_milosc,1594.html

  2. Dzisiaj po Mszy św. o 10:30 spotkanie dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii św. i ich rodziców. Dzisiaj kolekta inwestycyjna. Za złożone ofiary z serca Bóg zapłać.

  3. We wtorek 13 września br. kolejny Dzień Fatimski. Msza św. o godz. 8:00. Po Mszy św. procesja dookoła kościoła i różaniec fatimski. Prosimy Matki Różańcowe o poniesienie figurki Matki Bożej Fatimskiej.

  4. W środę 14 września br. obchodzić będziemy święto podwyższenia Krzyża Świętego. Msza św. poprzedza Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00. Po Mszy św. Droga Krzyżowa ulicami Garczyna. Prosimy o przygotowanie stacji Drogi Krzyżowej. Jest to dzień modlitw za Ukrainę. Dlatego odprawimy Drogę Krzyżową, jako wsparcie duchowe dla naszych sąsiadów, walczących o wolność i niepodległość i w ten sposób będziemy się modlić za Ukrainę. Na Drogę Krzyżową zapraszamy kandydatów do bierzmowania.

  5. W czwartek wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Msza św. o godz. 18:00.

  6. W piątek wspomnienia świętych Korneliusza, papieża i Cypriana biskupa, męczenników. Msza św. o godz. 18:00.

  7. Przyszła niedziela to XXV niedziela zwykła. Msze św. o 8:00 i 10:30. Na Mszy św. o godz. 10:30 zostaną poświęcone książeczki do nabożeństwa dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Po Mszy św. Krótkie spotkanie dzieci i ich rodziców w kościele.

  8. Diecezjalny Moderator Żywego Różańca informuje, że w sobotę 8 października br. w bazylice katedralnej w Pelplinie odbędzie się I Diecezjalny Kongres Apostolatu Modlitwy za Kapłanów. Do udziału zaproszone są „Margaretki” – osoby zaangażowane w Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów i we wszelkie inne dzieła obejmujące duchową troską kapłanów. Program: 10.00 – Zawiązanie wspólnoty Konferencja: „Miłość do kapłanów miłością do Kościoła – wspólne dzieło troski o realizowanie Ewangelii”; 10.45 – Modlitwa, przygotowanie do Eucharystii; 11.00 – Msza Święta pod przewodnictwem biskupa pelplińskiego Ryszarda Kasyny.

  9. Osoby, które planują zawrzeć małżeństwo sakramentalne w roku przyszłym, proszone są, aby do końca września zgłosiły się do biura parafialnego w celu omówienia przygotowania do ślubu. Zachęcamy narzeczonych, żeby uczestniczyli w jesiennych terminach Weekendów dla narzeczonych oraz Spotkań dla narzeczonych, również jeżeli ślub jest zaplanowany na lato.

Możesz również polubić…