OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIII Niedziela Zwykła – 4 września 2022 r.

  1. Przypowieści podkreślają cechy naszego życia duchowego. Pierwszą jest wytrwałość. Nie można być człowiekiem „słomianego zapału”. W takim wypadku założymy fundament, a braknie nam czasu, wytrwałości na budowę gmachu całego życia. Połowiczność prowadzi do niestałości, nieustannego poszukiwania wrażeń, przelotnego entuzjazmu i „ekshibicjonizmu”, jest zaprzeczeniem wytrwałej pracy i poważnego zaangażowania… https://deon.pl/wiara/komentarze-do-ewangelii/kto-nie-nosi-swego-krzyza-lk-14-25-33,66159

  2. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone do puszki ubiegłej niedzieli po Mszach św. na dalszą rehabilitację Izy Kuś. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie. W przyszłą niedzielę kolekta inwestycyjna.

  3. Z serca Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do odbycia się oraz wszystkim, którzy uczestniczyli w dniu wczorajszym w Dożynkach Parafialnych.

  4. Jutro, w poniedziałek 5 września br. o godz. 17:30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i o godz. 18:00 Msza św.

  5. W środę 7 września br. po Nowennie i Mszy św. zbiórka ministrantów i lektorów w kościele. Prosimy o uczestnictwo w Nowennie i Mszy św.

  6. W czwartek 8 września br. święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Msza św. o godz. 18:00 z obrzędem błogosławieństwa ziarna siewnego i nasion. Po Mszy św. spotkanie kandydatów do bierzmowania i ich rodziców w kościele.

  7. Przyszła niedziela to XXIV Niedziela Zwykła. Msze św. o godz. 8:00 i 10:30. Po Mszy św. o 10:30 spotkanie dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii św. i ich rodziców.

  8. W niedzielę 18 września 2022 roku o godz. 11.00 w kościele pw. św. Jana Pawła II w Lubaniu (parafia Rekownica) Mszą Świętą pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego Ryszarda Kasyny rozpocznie się diecezjalne święto dziękczynienia za plony – dożynki.

  9. Osoby, które planują zawrzeć małżeństwo sakramentalne w roku przyszłym, proszone są, aby do końca września zgłosiły się do biura parafialnego w celu omówienia przygotowania do ślubu. Zachęcamy narzeczonych, żeby uczestniczyli w jesiennych terminach Weekendów dla narzeczonych oraz Spotkań dla narzeczonych, również jeżeli ślub jest zaplanowany na lato.

Możesz również polubić…