OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXII Niedziela Zwykła – 28 sierpnia 2022 r.

  1. Czy znam swoje miejsce w relacji do Boga i w życiu? Czy nie dążę do celu „po trupach’, nie licząc się z nikim i z niczym? Co sądzę o hierarchii Jezusa? Z jakimi ludźmi najchętniej przebywam? Jakich wykluczam z moich relacji? Jak odnoszę się do ludzi z marginesu? W jaki sposób wartościuję innych? Dlaczego jestem dobry? Jakimi motywacjami kieruję się, dając innym (siebie, swój czas, pieniądze, miłość…)? Czy podejmuję jakąś formę solidarności z ludźmi ubogimi i potrzebującymi? https://deon.pl/wiara/komentarze-do-ewangelii/kto-sie-poniza-bedzie-wywyzszony-lk-147-14,63372

  2. Bóg zapłać za ofiary złożone do puszki ubiegłej niedzieli na dalszą rehabilitację Izy Kuś.

  3. Jurto, w poniedziałek 29 sierpnia br. wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela. Msza św. o godz. 18:00. O godz. 18:30 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

  1. W czwartek 1 września br. o godz. 8:30 Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. W czwartek z okazji Pierwszego Czwartku miesiąca września Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30.

  2. W piątek od godz. 17:30 spowiedź pierwszopiątkowa. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8:30 w czwartek w Garczynie i Chrztowie oraz w piątek w Orlu.

  1. W sobotę 3 września br. wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. Z okazji Pierwszej Soboty Różaniec św. o godz. 16:30. Natomiast o godz. 17:00 Msza św. Dożynek Parafialnych. Po Mszy św. ognisko przy domu parafialnym. Serdecznie zapraszamy.

  2. Przyszła niedziela to XXIII Niedziela Zwykła. Msze św. o godz. 8:00 i 10:30. Od przyszłej niedzieli o godz. 7:30 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny.

  3. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodych mężczyzn, którzy rozpoznają w sobie powołanie do kapłaństwa, do rozpoczęcia formacji i studiów w pelplińskim seminarium, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się do 15 września 2022 r. na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 508 830 077) oraz o złożenie w Rektoracie Seminarium odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminariumpelplin.pl oraz w gablocie ogłoszeń w naszym kościele.

Możesz również polubić…