OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXI Niedziela Zwykła – 21 sierpnia 2022 r.

  1. Ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do życia i niewielu jest tych, którzy ją znajdują. Nie każdy, kto mówi: Panie, Panie, wejdzie do Królestwa Bożego, lecz tylko ten, kto pełni wolę Ojca, który jest w niebie. Ten jest uczniem Jezusa, kto słucha Słowa i wypełnia je. Naśladowca Pana, bierze swój krzyż i idzie za Nim, nie miłując swojego życia aż do śmierci. Mamy wytrwać w wierze do końca, troszcząc się o swoje zbawienie z bojaźnią i drżeniem. Marek Ristau http://mateusz.pl/czytania/2022/20220821.html

  2. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież od 6 do 16 lat wraz z opiekunami na szachy. Dzisiaj kolejne spotkanie w naszym domu parafialnym o godz. 15:00. Podczas spotkań nauka gry w szachy. Dla uczestników spotkań we wrześniu br. odbędzie się Turniej Szachowy z nagrodami. Spotkania i turniej organizowane są przez Fundację „Słoneczna Galeria”. Zajęcia są bezpłatne. Serdecznie zapraszamy.

  3. Z serca Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane w naszym kościele i za te złożone ubiegłej niedzieli na kolektę inwestycyjną.

  4. Jurto, w poniedziałek 22 sierpnia br. wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej. Msza św. o godz. 18:00. O godz. 18:30 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

  5. W środę 24 sierpnia br. święto św. Bartłomieja Apostoła. Msza św. poprzedzona Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00.

  6. W piątek uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msza św. o godz. 18:00.

  7. W sobotę 20 sierpnia br. wspomnienie św. Moniki. Msza św. o godz. 8:00.

  8. Przyszła niedziela to XXII Niedziela Zwykła. Msze św. o godz. 8:00 i 10:30 oraz o godz. 12:00 – po raz ostatni w tym roku – w Chrztowie. Po Mszy św. poczęstunek. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszki na dalszą rehabilitację Izy Kuś.

  9. Diecezjalny Duszpasterz Rolników zachęca do zorganizowania pielgrzymki rolników na Jasnogórskie Święto Dziękczynienia za plony, które odbędzie się w dniach 3 i 4 września br. w Częstochowie. Delegację diecezjalną wraz z wieńcem oraz koszem do pochodu ofiarnego przygotowuje w tym roku duszpasterz rolników dekanatu jeżewskiego. Starostami dożynek będą rolnicy z parafii Sierosław, a rolnicy naszej diecezji będą przewodniczyć Drodze Krzyżowej na Wałach Jasnogórskich. Szczegóły pielgrzymki podane są na plakatach dostarczonych do parafii, a bliższych informacji udziela ks. Zbigniew Wysiecki; tel. 508 166 052; e-mail: parafiarekownica@gmail.com.

Możesz również polubić…