OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIX Niedziela Zwykła – 7 sierpnia 2022 r.

 1. Niech będą przepasane biodra wasze i zapalone pochodnie. A wy bądźcie podobni do ludzi oczekujących swego pana, kiedy z uczty weselnej powróci, aby mu zaraz otworzyć, gdy nadejdzie i zakołacze”./Łk 12,35-36/ Pan nadchodzi, ale przyjdzie o godzinie, której się nie domyślamy… Nie znamy dnia ani godziny Jego przyjścia… Będzie tak jak za dni Noego… Mamy czuwać, modląc się cały czas, abyśmy mogli uniknąć tego wszystkiego, co ma nastąpić i stanąć przed Chrystusem. Oczekujemy na Pana niosąc w sercu skarb wiary, która jest pewnością tego, czego się spodziewamy i dowodem tych rzeczywistości, których nie widzimy. Marek Ristau http://mateusz.pl/czytania/2022/20220807.html

 2. Bóg zapłać za ofiary złożone do puszki ubiegłej niedzieli na Parafialny Zespół Caritas. Z serca Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane w naszym kościele.

 3. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do odbycia się w naszej parafii w dniu wczorajszym VII-go Festiwalu Piosenki Religijnej ‘U Matki Bożej Garczyńskiej’. Bóg zapłać wszystkim uczestnikom festiwalu oraz Fundacji „Słoneczna Galeria” za pomoc w zorganizowaniu festiwalu oraz za wsparcie finansowe.

 4. Od dzisiejszej niedzieli – przez cały miesiąc sierpień – zamiast Godzinek będziemy odmawiać Różaniec św. /w każdą niedzielę sierpnia i w Wniebowzięcie NMP o godz. 7:30/.

 5. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież od 6 do 16 lat wraz z opiekunami na szachy. Dzisiaj pierwsze spotkanie w naszym domu parafialnym o godz. 15:00. Podczas spotkań nauka gry w szachy. Opiekunowie będą również czymś zajęci. Dla uczestników spotkań we wrześniu br. odbędzie się Turniej Szachowy z nagrodami. Spotkania i turniej organizowane są przez Fundację „Słoneczna Galeria”. Zajęcia są bezpłatne. Ilość miejsc ograniczona.

 6. Jurto, w poniedziałek 8 sierpnia br. wspomnienie św. Dominika, prezbitera. Msza św. o godz. 18:00. Od godz. 18:30 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.

 7. We wtorek 9 sierpnia br. święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy. Msza św. o godz. 8:00.

 8. W środę 10 sierpnia br. uroczystość św. Wawrzyńca diakona i męczennika, głównego patrona naszej diecezji. Msza św. poprzedzona Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00.

 9. W czwartek 11 sierpnia br. wspomnienie św. Klary, dziewicy. Msza św. o godz. 18:00.

 10. W sobotę 13 sierpnia br. kolejny Dzień Fatimski. Msza św. o godz. 9:00. Po Mszy św. Procesja i Różaniec Fatimski.

 11. Przyszła niedziela to XX Niedziela Zwykła. Msze św. o godz. 8:00 i 10:30 oraz o godz. 12:00 w Chrztowie.

Możesz również polubić…