OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVIII Niedziela Zwykła – 31 lipca 2022 r.

  1. Patrząc na moje życie widzę, że pragnąc i biegając za rzeczami, które nie podobają się Bogu, gdy je zdobywałem rodziły: albo większy głód nowych rzeczy, albo frustrację, że to jednak nie daje spełnienia i szczęścia. To też jest dla mnie sposób na sprawdzenie czy coś jest zgodne z wolą Bożą czy nie? Po owocach poznaję. Jeśli daje pokój i spełnienie, choć może budzić trudne emocje, to jest dobre. Jeśli budzi niepokój i tylko częściowo syci uruchamiając nowe „głody” najczęściej nie jest dla mnie dobre… https://bozeobietnice.blog.deon.pl/2019/08/04/uwazajcie-i-strzezcie-sie-wszelkiej-chciwosci/

  2. Dzisiaj kolekta przeznaczona jest na budowę nowych kościołów w naszej diecezji. Natomiast po Mszach św. mamy zbiórkę do puszki na Parafialny Zespół Caritas. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane w naszym kościele.

  3. Jurto, w poniedziałek 1 sierpnia br. wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora kościoła. Msza św. o godz. 18:00. Od godz. 18:30 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.

  4. W czwartek 4 sierpnia br. z okazji I Czwartku zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu na godz. 17:30. Jest ot również wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera. /Msza św. o godz. 18:00./

  5. W piątek 5 sierpnia br. spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17:30.

  6. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.30 – w czwartek w Garczynie i Chrztowie i w piątek w Orlu.

  7. W sobotę 6 sierpnia br. święto Przemienienia Pańskiego. W tym dniu odbędzie się VII Festiwal Piosenki Religijnej ‘U Matki Bożej Garczyńskiej’. Wszystkich serdecznie zapraszamy. Msza św. o godz. 16:00, następnie koncert zespołów i solistów w kościele, wręczenie nagród i ognisko z poczęstunkiem przy domu parafialnym. Jest to również pierwsza sobota sierpnia. Różaniec św. o godz. 15:30.

  8. Przyszła niedziela to XVIX Niedziela Zwykła. Msze św. o godz. 8:00 i 10:30 oraz o godz. 12:00 w Chrztowie. Od przyszłej niedzieli – przez cały miesiąc sierpień – zamiast Godzinek będziemy odmawiać Różaniec św. /w każdą niedzielę sierpnia i w Wniebowzięcie NMP o godz. 7:30/.

  9. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież od 6 do 16 lat wraz z opiekunami na szachy. Pierwsze spotkanie w naszym domu parafialnym w najbliższą niedzielę 7 sierpnia br. o godz. 15:00. Podczas spotkań nauka gry w szachy. Opiekunowie będą również czymś zajęci. Dla uczestników spotkań we wrześniu br. odbędzie się Turniej Szachowy z nagrodami. Spotkania i turniej organizowane są przez Fundację „Słoneczna Galeria”. Zajęcia są bezpłatne. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy i informacje: Fundacja „Słoneczna Galeria”,  Wysin, ul. Słoneczna 38, tel. 693291399

Możesz również polubić…