OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVII Niedziela Zwykła – 24 lipca 2022 r.

  1. Dzisiaj z okazji wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców zostaną poświęcone nasze auta i inne środki transportu oraz pobłogosławieni kierowcy i pasażerowie. Ofiary zbierane przy tej okazji przeznaczone są na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy.

Święty Krzysztof zaliczany jest do grona świętych 14 Wspomożycieli, którzy pomagają nam w potrzebach duszy i ciała. Z jego postacią związanych jest wiele niesamowitych legend. Prawdopodobnie należał do plemienia Marmarydów zamieszkującego północną Afrykę, a dokładniej tereny dzisiejszej Libii, która w starożytności nosiła nazwę Marmarica. Za panowania cesarza Dioklecjana, w 301 lub 302 roku, został schwytany przez Rzymian, którzy przetransportowali go do Antiochii w Syrii, aby siłą wcielić do armii rzymskiej. Tam z wieloma innymi jeńcami miał tworzyć oddział zwany Trzecią Marmarytańską Kohortą Waleriana. Niedługo po schwytaniu miał przyjąć chrzest z rąk biskupa Piotra z Aleksandrii. Śmierć męczeńską poniósł prawdopodobnie 9 lipca 308 roku. Biskup, który udzielił mu chrztu, miał także zatroszczyć się by jego ciało zostało przewiezione do północnej Afryki. /…/ https://imiona.net.pl/krzysztof/ 

  1. Jurto, w poniedziałek 25 lipca br. obchodzić będziemy święto św. Jakuba Starszego, Apostoła. Msza św. o godz. 18:00. Od godz. 18:30 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.

  2. We wtorek wspomnienie Świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Msza św. o godz. 8:00.

  3. W piątek 29 lipca br. wspomnienie Świętych Marty, Marii i Łazarza. Msza św. o godz. 18:00.

  4. Przyszła niedziela to XVIII Niedziela Zwykła. Msze św. o godz. 8:00 i 10:30 oraz o godz. 12:00 w Chrztowie.

  5. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona na budowę nowych kościołów w naszej diecezji oraz po Mszach św. zbiórka do puszki na Parafialny Zespół Caritas. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane w naszym kościele.

Możesz również polubić…