OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVI Niedziela Zwykła – 17 lipca 2022 r.

  1. To słowo stoi w opozycji do poprzedniego „troszczysz się o wiele…”
    Tak, rzeczywiście, jeśli chodzi o troski, to przeważnie na jednej się nie kończy, prawie zawsze jest ich WIELE!!! I to WIELE męczy, frustruje, odbiera wszystkie siły…. Natomiast Jezus mówi o JEDNYM… Czy chodzi o to, bym uprościła życie: mój rytm dnia, tygodnia, miesiąca? Ilość spotkań, rzeczy do załatwienia, spraw do podjęcia? Czy rzeczywiście tym WIELE mam się zajmować ja? Czy to często raczej moja pycha, niezdrowa ambicja, duch współzawodnictwa, rywalizacji, dążenie do wydajności, skuteczności życia, które czynią moje życie tak zajętym, zatroskanym, zabieganym…?Czym, czy raczej KIM jest ten JEDEN…? Brat Karol zawarł odpowiedź w dwóch słowach, które wypisywał wszędzie: Jesus Caritas. Jezus Miłość. Miłość umie z każdej osoby, każdego szczegółu codzienności wyłonić to JEDNO, tego JEDNEGO.
    http://malybrat.opole.pl/home/archiwum-rozwazania-2019/item/1114-xvi-niedziela-zwyk%C5%82a,-jednego-ci-potrzeba.html

  2. W piątek 22 lipca br. święto Marii Magdaleny. Msza św. o godz. 18:00.

  3. W sobotę 23 lipca br. święto św. Brygidy Zakonnicy, Patronki Europy. Msza św. o godz. 8:00 a o godz. 9:00 z parkingu przy kościele rodzinny wyjazd autokarem do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polskiego Morza w Swarzewie i nad morze w Karwii i Jastrzębiej Górze.

  4. Przyszła niedziela to XVII Niedziela Zwykła. Msze św. o godz. 8:00 i 10:30 oraz o godz. 12:00 w Chrztowie. W przyszłą niedzielę z okazji wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców zostaną poświęcone nasze auta i inne środki transportu oraz pobłogosławieni kierowcy i pasażerowie. Ofiary zbierane przy tej okazji przeznaczone są na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy.

  5. W niedzielę 31 lipca br. kolekta na budowę nowych kościołów w naszej diecezji oraz po Mszach św. zbiórka do puszki na Parafialny Zespół Caritas. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane w naszym kościele.

Możesz również polubić…