OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XII Niedziela Zwykła – 19 czerwca 2022 r.

 1. Przez wiarę w Jezusa Chrystusa staliśmy się dziećmi Bożymi i w Nim jesteśmy wszyscy jedno. Uwierzyliśmy w Niego, zostaliśmy ochrzczeni w Nim i przyoblekliśmy się w Niego. Należymy już tylko do Chrystusa i słuchamy już tylko Jego głosu. Iść za Nim to zaprzeć się samego siebie i stracić swe życie z Jego powodu. Jedynie w Nim jest prawdziwe życie, które otrzymują wszyscy wierzący w Niego. Marek Ristau http://mateusz.pl/czytania/2022/20220619.html

 2. W miesiącu czerwcu zapraszamy na Nabożeństwa Czerwcowe – ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa Czerwcowe w dni powszednie po Mszach św., a w niedziele i święta po jednej ze Mszy św. Dzisiaj Nabożeństwo Czerwcowe po Mszy św. o godz. 8:00.

 3. Trwamy w Oktawie Bożego Ciała. Do czwartku po Mszach św. procesje Eucharystyczne dookoła kościoła. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego odbycia się Procesji Bożego Ciała i wszystkim uczestniczącym w Procesji.

 4. We wtorek 21 czerwca br. wspomnienie Św. Alojzego Gonzagi, zakonnika. Msza św. o godz. 8.00.

 5. W czwartek 23 czerwca br. obchodzić będziemy Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Msza św. o godz. 18:00. Po Mszy św. ognisko dla wszystkich uczestniczących w Procesji Bożego Ciała i w Procesjach Eucharystycznych w Oktawie Bożego Ciała.

 6. W piątek 24 czerwca br. uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza św. o godz. 18:00.

 7. W piątek o godz. 9:00 Msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego.

 8. W sobotę 25 czerwca br. procesja w Oktawie Bożego Ciała po Mszy św. o godz. 9:00.

 9. Przyszła niedziela to XIII Niedziela Zwykła. Msze św. o godz. 8:00 i 10:30. Od przyszłej niedzieli o godz. 12:00 będą sprawowane Msze św. w Chrztowie /do niedzieli 28 sierpnia br./.

 10. Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Pelplinie zaprasza nauczycieli i katechetów do wzięcia udziału w wakacyjnych rekolekcjach, które odbędą się w Pelplinie w dniach 30 czerwca – 3 lipca 2022 r., w budynku Collegium Marianum. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie http://katecheza.diecezja-pelplin.pl/aktualnosci/rekolekcje/ 

 11. W poniedziałek 27 czerwca br. o godz. 17:00 Msza św. Rocznicy I Komunii Świętej /przypada we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy/. Po Mszy św. spotkanie w domu parafialnym i ognisko.

Możesz również polubić…