OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VI Niedziela Wielkanocy – 22 maja 2022 r.

 1. Miłuje Jezusa tylko ten, kto zachowuje Jego naukę. I jest miłowany przez Ojca jedynie ten, kto zachowuje naukę Jezusa. Nauka Jezusa pochodzi bowiem od Ojca, który Go posłał. Kto jest posłuszny nauce Pańskiej, staje się mieszkaniem Ojca i Syna. Kto zaś nie zachowuje nauki Jezusa, ten nie zna ani Jezusa ani Ojca. M.Ristau http://mateusz.pl/czytania/2022/20220522.html

 2. Z inspiracji Stolicy Apostolskiej już po raz czwarty wśród katolików na całym świecie obchodzony jest w dniach od 22 do 29 maja br. Tydzień Laudato si’. Światowy Ruch Katolików na rzecz Środowiska zachęca do modlitwy o pokój, sprawiedliwość i ochronę stworzenia.

 3. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe. W kościele Nabożeństwa Majowe w dni powszednie po Mszach św., w niedziele i święta zaś po jednej ze Mszy św.

 4. Jutro, we wtorek i w środę Dni Krzyżowe. Jutro modlitwy błagalne o urodzaje z poświęceniem pól o godz. 19:00 przy krzyżu w Orlu. We wtorek po Mszy św. o godz. 8:00 łącznie z procesją dookoła kościoła w Garczynie. W środę o godz. 19:00 w Chrztowie.

 5. We wtorek 24 maja br. wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Msza św. o godz. 8:00.

 6. W czwartek 26 maja br. wspomnienie św. Filipa Neri, prezbitera. Msza św. o godz. 18:00. Jest to również Dzień szczególnej wdzięczności Matkom oraz dzień modlitw za ich misję w Kościele, rodzinach i świecie. Wszystkim Matkom naszej parafii składamy najserdeczniejsze życzenia wielu Bożych łask, opieki Matki Bożej Garczyńskiej i zdrowia z okazji ich nadchodzącego święta.

 7. W przyszłą niedzielę Wniebowstąpienie Pańskie. Msze św. o godz. 8:00, 10:30 i 12:00. Nabożeństwo Majowe w kościele po Mszy św. o godz. 10:30.

 8. Nasza parafia organizuje 4 czerwca br. /sobota/ jednodniową pielgrzymkę autokarową do Świętej Lipki. Można zapisywać się /do przyszłej niedzieli/ po Mszach św. w zakrystii i w biurze parafialnym uiszczając przedpłatę 50 zł.

 9. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodzież męską do udziału w Wielkopostnych Dniach Skupienia „Nie bój się! Jezus Chrystus wczoraj i dziś, ten sam także na wieki (Hbr 13, 8)”, które odbywać się będą od 10 do 12 czerwca 2022 roku. Ta forma skupienia ma być pomocą dla młodych (uczniów szkół średnich, maturzystów i studentów) w rozeznaniu ich drogi życiowej. Udział w weekendowym skupieniu jest bezpłatny. Uczestnicy są proszeni o zabranie z sobą Pisma Świętego. Rozpoczęcie w piątek, 10 czerwca o godz. 18.00. Recepcja na furcie WSD będzie czynna od godz. 16.00. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie www.seminariumpelplin.pl

 10. W dniach 1-2 lipca br. odbędzie się ogólnopolska pielgrzymka nauczycieli na Jasną Górę pod hasłem ,,Błogosławiona Natalia Tułasiewicz – Patronką Nauczycieli Polskich”. 

 11. Na stronie Wydziału Katechetycznego Kurii pojawiły się materiały edukacyjne dotyczące dzieci i młodzieży w wirtualnej sieci: http://katecheza.diecezja-pelplin.pl/aktualnosci/dzieci-i-mlodziez-w-wirtualnych-okowach-poradnik-i-konspekty/

Możesz również polubić…