OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V Niedziela Wielkanocy – 15 maja 2022 r.

 1. Jezus dał nam nowe przykazanie, abyśmy się wzajemnie miłowali, tak jak On nas umiłował. On zaś umiłował nas aż do końca, aż do śmierci krzyżowej… Nowe przykazanie może wykonywać tylko nowy człowiek napełniony Duchem Świętym, który rozlał w sercach naszych miłość Bożą. Marek Ristau http://mateusz.pl/czytania/2022/20220515.html

 2. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 12:00 czternaścioro dzieci przyjmie po raz pierwszy do swego serca Pana Jezus w Komunii świętej.

 3. W miesiącu maju zapraszamy na Nabożeństwa Majowe. W kościele Nabożeństwa Majowe w dni powszednie po Mszach św., w niedziele i święta zaś po jednej ze Mszy św.

 4. Jutro w poniedziałek 16 maja br. święto św. Andrzeja Boboli Prezbitera i Męczennika, patrona Polski. Msza św. o godz. 18:00.

 5. W czwartek 19 maja br. o godz. 18:00 Msza św. w intencji Pielgrzymów zeszłorocznej październikowej pielgrzymki autokarowej do Lichenia. Po Mszy św. spotkanie przy ognisku.

 6. W przyszłą niedzielę 22 maja br. – w VI Niedzielę Wielkanocy Msze św. o godz. 8:00 i 10:30. Nabożeństwo Majowe w kościele po Mszy św. o godz. 8:00.

 7. Parafia Zblewo organizuje pieszą pielgrzymkę do Wiela w dniu 28 maja /sobota/. Wyjście o godz. 4.00 z kaplicy w Bytoni. Do przejścia 30 kilometrów. Powitanie pielgrzymów we Wielu o godz. 12.00. O godz. 13.30 Msza przed cudownym obrazem. O 16.00 zorganizowany transport do Bytoni i Zblewa (koszt autobusu 10 zł). Zapisy biurze parafialnym w Zblewie.

 8. Nasza parafia organizuje 4 czerwca br. /sobota/ jednodniową pielgrzymkę autokarową do Świętej Lipki. Można zapisywać się po Mszach św. w zakrystii i w biurze parafialnym uiszczając przedpłatę 50 zł.

 9. Wydział Duszpasterski zaprasza wszystkich diecezjan do udziału w kolejnym Diecezjalnym Forum Duszpasterskim „U źródła łaski”, które odbędzie się 4 czerwca br. w bazylice katedralnej w Pelplinie. Spotkanie będzie poprzedzone nowenną przed Zesłaniem Ducha Świętego z dziewięciu sanktuariów Maryjnych naszej diecezji.
  Będzie ona transmitowana na stronie nacalyswiat.pl oraz na antenie Radia Głos codziennie od 27 maja do 4 czerwca, o godz. 20.00. Tegoroczne Forum będzie jednocześnie zakończeniem i podsumowaniem diecezjalnego etapu Synodu o synodalności.

Możesz również polubić…