OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV Niedziela Wielkanocy – 8 maja 2022 r.

  1. Dzisiaj IV Niedziela Wielkanocy – Niedziela Dobrego Pasterza. Msze św. o godz. 8:00, 10:30 i 12:00. Nabożeństwo Majowe w kościele po Mszy św. o godz. 8:00. Po Mszy św. o godz. 12:00 spotkanie w kościele kandydatów do bierzmowania i ich rodziców. W dzisiejszej Ewangelii usłyszymy słowa Pana Jezusa: Moje owce słuchają mego głosu, a Ja znam je. Jego owce słuchają Jego głosu. Wsłuchiwanie się w głos Jezusa. Ale nie tylko wsłuchiwanie się, ale posłuszeństwo temu głosowi. To także rozpoznawanie głosu Jezusa. – bynajmniej nie chodzi o rozpoznawanie głosu po barwie czy tonie, ale po tym, co On mówi. https://www.verbumdei.com.pl/2015/04/moje-owce-suchaja-mego-gosu-ja-znam-je.html

  2. W miesiącu maju zapraszamy na Nabożeństwa Majowe. W kościele Nabożeństwa Majowe w dni powszednie po Mszach św., w niedziele i święta zaś po jednej ze Mszy św.

  3. Jutro w poniedziałek 9 maja br. uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski. Msza św. o godz. 18:00.

  4. W sobotę 14 maja br. święto św. Macieja Apostoła. Msze św. o godz. 8:00 i 9:00.

  5. W przyszłą niedzielę 15 maja br. – w V Niedzielę Wielkanocy Msze św. o godz. 8:00, 10:30 i 12:00. Nabożeństwo Majowe w kościele po Mszy św. o godz. 10:30. Podczas Mszy św. o godz. 12:00 czternaście dzieci przyjmie po raz pierwszy do swego serca Pana Jezus w Komunii świętej.

  6. Papież Franciszek w adhortacji apostolskiej „Christus vivit”, odwołując
    się do bł. Carlosa Acutisa, napisał do młodych ludzi: „Możesz stać się tym, czym Bóg, twój Stwórca, wie, że jesteś, jeśli przyznasz, że jesteś powołany do wielkich rzeczy. Przyzywaj Ducha Świętego i idź z ufnością do wielkiego celu: świętości. W ten sposób nie będziesz kserokopią. Będziesz w pełni sobą samym” (107). Rozeznawanie powołania do Chrystusowego Kapłaństwa jako drogi do bycia w pełni sobą to fascynujące zaproszenie. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodych mężczyzn, którzy rozpoznają w sobie powołanie do kapłaństwa, do rozpoczęcia formacji i studiów w pelplińskim seminarium, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się do 12 lipca 2022 r. na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 508 830 077) oraz o złożenie w Rektoracie Seminarium odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminariumpelplin.pl
    oraz w gablocie ogłoszeń w naszym kościele. Można się z nimi zapoznać także w biurze parafialnym.

Możesz również polubić…