OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III Niedziela Wielkanocy – 1 maja 2022 r.

 1. Dzisiejsza Ewangelia ukazuje nam Piotra jako „głowę” połowu ryb, bo od niego wyszła ta inicjatywa, do której dołączyli pozostali uczniowie. Często dokonywali połowu nocą, lecz ta noc była inna od tych z przeszłości. Tym razem nic nie ułowili. /…/ Na Słowa Jezusa /Zmartwychwstałego/ Piotr ponownie zarzuca sieci i to po prawej stronie, a jego posłuszeństwo przynosi owoc obfity. Po tym poznali, że to jest Pan, bo tylko Słowo Jezusa może dokonać takiego cudu. Tym razem połów Piotra był obfity. Już kiedyś usłyszał „odtąd ludzi będziesz łowił”… https://profeto.pl/piotr-2

 2. Dzisiaj III Niedziela Wielkanocy. Trwajmy w radości ze Zmartwychwstanie Pana Jezusa Chrystusa! Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10:30 spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas w plebanii.

 3. W miesiącu maju zapraszamy na Nabożeństwa Majowe. W kościele Nabożeństwa Majowe w dni powszednie po Mszach św., w niedziele i święta zaś po jednej ze Mszy św.

 4. W poniedziałek 2 maja br. wspomnienie św. Atanazego biskupa i doktora Kościoła. Msza św. o godz. 18:00.

 5. We wtorek 3 maja br. uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki Polski. Msze św. o godz. 8:00 i 10:30. Nabożeństwo Majowe w kościele po Mszy św. o godz. 10:30.

 6. W środę 4 maja br. wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków. Msza św. poprzedzona Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00.

 7. W czwartek 5 maja br. z okazji pierwszego czwartku miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 17:30.

 8. W piątek 6 maja br. święto Świętych Filipa i Jakuba Młodszego, Apostołów. Msze św. o godz. 17:00 i 18:00. Spowiedź pierwszopiątkowa o godz. 17:30.

 9. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8:30 – w czwartek w Garczynie i Chrztowie i w piątek w Orlu.

 10. W sobotę 7 maja br. z okazji pierwszej soboty miesiąca Różaniec św. o godz. 8:00 i o godz. 8:30 Msza św. w intencji Rodziny Żywego Różańca naszej parafii.

 11. W przyszłą niedzielę 8 maja br. – w IV Niedzielę Wielkanocy – Niedziela Dobrego Pasterza. Msze św. o godz. 8:00, 10:30 i 12:00. Nabożeństwo Majowe w kościele po Mszy św. o godz. 8:00. Po Mszy św. o godz. 12:00 spotkanie w kościele kandydatów do bierzmowania i ich rodziców.

 12. Rekolekcje pt. „Wspaniała wieść dla wszystkich!”, odbędą się w Domu Rekolekcyjnym Diecezji Pelplińskiej w Białogórze w dniach 6-8 maja 2022 r. Rekolekcje poprowadzi ks. dr Łukasz Zdunkiewicz (diecezja płocka). Koszt 250 zł od osoby. Zapisy poprzez formularz https://forms.gle/DBGU6hm3KePa3A4v5, który jest dostępny na stronie www.dombialogora.pl.

Możesz również polubić…