OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV Niedziela Wielkiego Postu – 27 marca 2022 r.

 1. Przypowieść o synu marnotrawnym wyraża w sposób prosty i dogłębny rzeczywistość nawrócenia. Nawrócenie jest najbardziej konkretnym wyrazem działania miłości i obecności miłosierdzia w ludzkim świecie. Właściwym i pełnym znaczeniem miłosierdzia nie jest samo choćby najbardziej przenikliwe i najbardziej współczujące spojrzenie na zło moralne, fizyczne czy materialne. W swoim właściwym i pełnym kształcie miłosierdzie objawia się jako dowartościowywanie, jako podnoszenie w górę, jako wydobywanie dobra spod wszelkich nawarstwień zła, które jest w świecie i w człowieku. https://www.milosierdzieboze.pl/syn.php

 2. Dzisiaj IV Niedzieli Wielkiego Postu – Niedziela Laetare (łac. radować się). Dzisiaj używa się ornatu w kolorze różu. Nazwa dzisiejszej niedzieli pochodzi od pierwszych słów antyfony na wejście dzisiejszej Mszy świętej: Laetare, Jerusalem et convéntum fácite omnes qui dilígitis eam… Wesel się, Jeruzalem. A wszyscy, którzy ją miłujecie, śpieszcie tu gromadnie

 3. Dzisiaj rozpoczynamy nasze Wielkopostne Rekolekcje, które będą trwały do środy 30 marca 2022 r. Msze św. z naukami rekolekcyjnymi dla dorosłych i młodzieży: Dzisiaj o godz. 8:00 i 10:30, jutro oraz we wtorek i w środę: o godz. 18:00. /Od jutra Msze św. wieczorne sprawowane będą w naszym kościele o godz. 18:00/. W środę o godz. 17:00 Msza św. z nauką rekolekcyjną dla dzieci. Rekolekcje wygłosi: O. Franciscus Kelen SVD z Indonezji, którego serdecznie witamy. Natomiast jeżeli chodzi o rekolekcje szkolne to z powodu pandemii jest w tym roku tylko jedno spotkanie dzieci z naszej szkoły w kościele we wtorek o godz.11:20.

 4. Dzisiaj Nabożeństwo Gorzkich Żali po Mszy św. o godz. 10:30. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8:00. Za udział w Gorzkich Żalach możemy uzyskać odpust zupełny. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10:30 spotkanie kandydatów do bierzmowania i ich rodziców. W przyszłą niedzielę – 3 kwietnia br. oraz w Niedzielę Palmową – 10 kwietnia br. zbiórka do puszki na kwiaty do Grobu Pańskiego.

 5. Bóg zapłać za ofiarę złożoną ubiegłej niedzieli po Mszach świętych do puszki na dalszą rehabilitację Weroniki, Dominiki i Jana. Za wszelkie składane ofiary w naszym kościele z serca Bóg zapłać.

 6. W piątek spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 16:30. W piątek Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dorosłych, młodzieży i dzieci po Mszy św. o godz. 17:00 /ok. godz. 17:30/. Za udział w Drodze Krzyżowej możemy uzyskać odpust zupełny.
  W piątek spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17:30W piątek Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dorosłych, młodzieży i dzieci po Mszy św. o godz. 18:00 /ok. godz. 18:30/. Za udział w Drodze Krzyżowej możemy uzyskać odpust zupełny.

 7. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w piątek od godz. 8:30 w Orlu i Chrztowie i w sobotę od godz. 10:00 w Garczynie.

 8. W sobotę z okazji Pierwszej Soboty Różaniec święty o godz. 8:00 i Msza św. w intencji Rodziny Żywego Różańca ok. godz. 8:30.

 9. Caritas nadal szuka miejsc zakwaterowania dla uchodźców. Zgłosić się można poprzez formularz na stronie internetowej Caritas diecezjalnej, w zakładce Pomoc Ukrainie. W związku z bardzo dużym zainteresowaniem nauką języka polskiego wśród uchodźców z Ukrainy, Caritas diecezjalna zachęca do organizowania w parafiach kursów podstaw języka polskiego. Taka szkoła mogłaby powstać przy naszej parafii. Potrzebny jest nauczyciel języka polskiego dla cudzoziemców (dotychczasowo powstałe szkoły opierają się na wolontariuszach). W ostatni piątek powstał Parafialny Zespół Caritas w Garczynie. Wychodząc na przeciw rodzinom, które pozostały na terenach ogarniętych wojną na Ukrainie, Caritas Diecezji Pelplińskiej włącza się w ogólnopolską akcję „Paczka dla Ukrainy”. Nasza parafia przygotowuje trzy takie paczki. Dziś zbiórka do puszki na ten cel.

 10. Do 22 kwietnia br. można składać na podwórku przy plebanii zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Zbiórka zużytego sprzętu jest organizowana w całej naszej diecezji przez Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „PRO MISSIO” i Firmę Green Office Ecologic, które wspierają misje w najbiedniejszych krajach świata.

Możesz również polubić…