OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I Niedziela Wielkiego Postu – 6 marca 2022 r.

  1. O co proszę? O hojność i wielkoduszność w przeżywaniu Wielkiego Postu. Będę kontemplował Jezusa, który „pełen Ducha Świętego” udaje się na pustynię. Jezus jest sam i zmaga się z trudnymi warunkami pustyni. Pości, odczuwa głód i jest kuszony. /…/ Będę prosił Ducha Świętego, aby wzbudzał we mnie pragnienie pustyni i wewnętrznej ciszy. Odnowię moje pragnienie modlitwy i życia Słowem Boga na każdy dzień. Będę powtarzał: „Jezu, pomóż mi przylgnąć do Twojego słowa”. http://www.gloria-deo.pl/index.php/2019/03/10/jezus-przebywal-w-duchu-swietym-na-pustyni-i-byl-kuszony/

  2. Z serca Bóg zapłać za ofiary złożone ubiegłej niedzieli oraz w środę popielcową na pomoc ofiarom wojny w Ukrainie.

  3. Dzisiaj Nabożeństwo Gorzkich Żali po Mszy św. o godz. 8:00. Za udział w Gorzkich Żalach możemy uzyskać odpust zupełny.

  4. We wtorek 8 marca br. obchodzić będziemy święto 550 Rocznicy Poświecenia Bazyliki Katedralnej w Pelplinie/ Msza św. o godz. 8:00. Jest to również Dzień Kobiet. Wszystkim Parafiankom składamy najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego opieki Matki Bożej Garczyńskiej i zdrowia.

  5. W piątek Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dorosłych, młodzieży i dzieci po Mszy św. ok. godz. 17:30. Za udział w Drodze Krzyżowej możemy uzyskać odpust zupełny.

  6. W przyszłą niedzielę 13 marca br. – w II Niedzielę Wielkiego Postu – Msze św. o godz. 8:00 i 10:30. Nabożeństwo Gorzkich Żali w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10:30.

  7. W przyszłą niedzielę modlitwą i ofiarami do puszki będziemy wspierać pracę polskich misjonarzy. Kolekta za tydzień na cele inwestycji w naszej parafii.

  8. Rekolekcje Wielkopostne w naszym kościele odbędą się w dniach od 27 do 30 marca 2022 r. Msze św. z naukami rekolekcyjnymi dla dorosłych i młodzieży: W niedzielę 27 marca br. o godz. 8:00 i 10:30, w poniedziałek, wtorek i środę: o godz. 18:00. W środę o godz. 17:00, Msza św. z nauką rekolekcyjną dla dzieci. Rekolekcje wygłosi: O. Franciscus Kelen SVD z Indonezji. Już z teraz serdecznie zapraszamy do udziału w rekolekcjach!

Możesz również polubić…