OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VIII Niedziela Zwykła – 27 lutego 2022 r.

 1. Obłudniku, wyrzuć najpierw belkę ze swego oka, a wtedy przejrzysz, ażeby usunąć drzazgę z oka swego brata…. /Łk 6,42/ ..…Matka Teresa powiedziała kiedyś coś takiego…(w odpowiedzi na pytanie dziennikarza: co zrobić by na świecie zapanował pokój) najpierw ja się muszę nawrócić, potem pan. I o to tutaj chodzi…nie możesz mówić innym o grzechu, o ich problemach…nie możesz nawet oferować im pomocy w pozbieraniu się…dopóki sam nie wejdziesz na drogę nawrócenia…W pierwszej kolejności to ja muszę usunąć z siebie grzech…oczywiście nie sam…bo sam się nigdy nie zbawię…..Ale nie mogę mówić innym:nawróćcie się, dopóty,dopóki sam żyję w grzechu…https://www.verbumdei.com.pl/2013/09/widzisz-drzazge-w-oku-brata-belki-we.html

 2. Z serca Bóg zapłać za ofiary złożone ubiegłej niedzieli na kolektę na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie.

 3. Dzisiejszej niedzieli Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 8:00 do Mszy św. o godz. 10:30. Po Mszy św. o godz. 10:30 w kościele spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców.

 4. Jutro 28 lutego br. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16:30. We wtorek 3 marca br. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 8:00.

 5. W środę obrzędem posypania naszych głów popiołem rozpoczniemy Wielki Post. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 8:00 i 18:00. /Wieczorna Msza św. poprzedzona Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy/. W środę popielcową obowiązuje ścisły post, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ilościowy. Ojciec Święty Franciszek wyraził ogromne zaniepokojenie z powodu wojny na Ukrainie. Środę Popielcową Papież Franciszek ogłosił dniem modlitwy i postu w intencji pokoju.

 6. W czwartek 3 marca br. z okazji pierwszego czwartku Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16:30 do Mszy św. o godz. 17:00. W tym czasie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

 7. W piątek 4 marca br. obchodzić święto św. Kazimierza Królewicza. Jest to również pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 16:30. Zapraszamy szczególnie dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii świętej. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dorosłych, młodzieży i dzieci po Mszy św. ok godz. 17:30. Za udział w Drodze Krzyżowej możemy uzyskać odpust zupełny. W pierwszy piątek Wielkiego Postu Kościół w Polsce będzie po raz kolejny przeżywał dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich.

 8. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8:30 – w czwartek w Garczynie i Chrztowie oraz w piątek w Orlu.

 9. W sobotę 5 marca br. z okazji pierwszej soboty Różaniec Święty od godz. 8:00 i o 8:30 Msza św. w intencji Rodziny Żywego Różańca naszej parafii.

 10. W przyszłą niedzielę 6 marca br. – w I Niedzielę Wielkiego Postu – Msze św. o godz. 8:00 i 10:30. Nabożeństwo Gorzkich Żali po Mszy św. o godz. 8:00. Za udział w Gorzkich Żalach możemy uzyskać odpust zupełny.

 11. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodzież męską do udziału w Wielkopostnych Dniach Skupienia „Jestem, bo JESTEŚ! Jezus Chrystus wczoraj i dziś, ten sam także na wieki (Hbr 13, 8)”, które odbywać się będą od 18 do 20 marca 2022 roku. Ta forma skupienia ma być pomocą dla młodych (uczniów szkół średnich, maturzystów i studentów) w rozeznaniu ich drogi życiowej. Udział w weekendowym skupieniu jest bezpłatny. Uczestnicy są proszeni o zabranie ze sobą Pisma Świętego. Dni skupienia rozpoczynają się w piątek 18 marca o godz. 18.00. Recepcja na furcie WSD będzie czynna od godz. 16.00. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie www.seminariumpelplin.pl

 12. Collegium Marianum Liceum Katolickie im. Jana Pawła II w Pelplinie zaprasza tegorocznych absolwentów szkoły podstawowej oraz inne osoby zainteresowane działalnością szkoły na Dni Otwarte. Odbędą się one w soboty 12 marca i 23 kwietnia 2022 r. w godz. od 10.00 do 13.00. Collegium Marianum od dwóch lat jest szkołą koedukacyjną z męskim internatem. Od lat cieszy się nie tylko bogatą historią, ale wysokim poziomem nauczania. Kształtuje też ducha katolickiego wśród swoich wychowanków. Bliższe informacje na temat jej działalności można znaleźć na stronie: www.collegiummarianum.pl

Możesz również polubić…