OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VII Niedziela Zwykła – 20 lutego 2022 r.

1. Dobrze jest kochać innych, jeżeli ci „inni” też nas kochają…no a przynajmniej lubią…

A tu Jezus mówi: Miłujcie waszych nieprzyjaciół; dobrze czyńcie tym, którzy was nienawidzą; błogosławcie tym, którzy was przeklinają, i módlcie się za tych, którzy was oczerniają. Miłować nieprzyjaciół…OK nieprzyjaciół takich z prawdziwego zdarzenia to ja nie mam, ale wiem jak trudno jest nawet nić sympatii obudzić w kimś, kogo się po prostu nie lubi…nie chodzi o jakąś ekstremalną niechęć, ale o zwykły „deficyt sympatii”. Ale Jezus uczy by kochać wszystkich…nawet tych, którzy są nam nieprzyjaźni. Wiem jak trudno jest porzucić niechęć do osoby, która mnie skrzywdziła, która mnie oczerniła, powiedziała coś przykrego…ale to jest wyzwanie…to jest próba ucznia Chrystusa. https://www.verbumdei.com.pl/2015/09/powiadam-wam-ktorzy-suchacie-miujcie.html

2. Dzisiejszej niedzieli kolekta na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie. Z serca Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane w naszym kościele.

3. We wtorek 22 lutego br. obchodzić będziemy święto Katedry św. Piotra Apostoła. Msza św. o godz. 8:00.

4. W przyszłą niedzielę 27 lutego br. – jest to VIII Niedziela Zwykła – Msze św. o godz. 8:00 i 10:30.

5. W niedzielę 27 lutego br. Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 8:00 do Mszy św. o godz. 10:30. Po Mszy św. o godz. 10:30 w kościele spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców.

6. Małżonków zapraszamy na rekolekcje sprzyjające wzmacnianiu więzi małżeńskiej odbędą się w dniach 11-13 marca 2022 r. w Białogórze. Więcej informacji znajduje się na: www.rodzinydiecezjipelplinskiej.pl

7. Caritas Diecezji Pelplińskiej zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku dochodowego. Numer KRS 0000252333. Ze strony internetowej Caritas Diecezji Pelplińskiej można pobrać darmowy program do rozliczania podatku (www.pelplin.caritas.pl). Włączmy się jak najliczniej w to wielkie dzieło pomocy drugiemu człowiekowi. Caritas pomaga dzieciom, codziennie wspiera niepełnosprawnych, chorych i ubogich, otacza opieką osoby dotknięte pandemią. Okażmy serce, tym którzy potrzebują naszej pomocy. Za każde wsparcie serdecznie dziękujemy.

Możesz również polubić…