OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VI Niedziela Zwykła – 13 lutego 2022 r.

  1. Wyobraź sobie sytuację, że ktoś Cię nie lubi, choć nic złego nie zrobiłeś. Myślę, że każdy z nas przeżywał takie doświadczenie w swoim życiu. W takiej chwili najczęściej rodzi się w nas uczucie smutku. Pan Jezus przychodzi nam z pomocą w dzisiejszej Ewangelii wg św. Łukasza, w której mówi o tym, jak należy poradzić sobie z taką emocją. Kiedy takie uczucie zaczyna się w Tobie pojawiać, próbuj wsłuchać się w słowa Pana Jezusa – „Cieszcie się i radujcie w owym dniu, bo wielka jest wasza nagroda w niebie”. Wiem, że będzie to trudne, ale spróbuj podziękować za takie doświadczenie i uśmiechnij się. Otwórz Pismo Święte, a słowo Boga przyniesie Ci ukojenie. https://profeto.pl/radosni-w-smutku-6

  2. Dzisiejszej niedzieli po Mszy św. o godz. 10:30 w kościele spotkanie kandydatów do bierzmowania. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na cele inwestycyjne w naszej parafii. W przyszłą niedzielę kolekta na utrzymanie Wyższego S eminarium Duchownego w Pelplinie. Z serca Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane w naszym kościele.

  3. Jutro, w poniedziałek 14 lutego br. obchodzić będziemy święto św. Cyryla Mnicha i św. Metodego Biskupa patronów Europy. Msza św. o godz. 17:00.

  4. W przyszłą niedzielę 20 lutego br. – jest to VII Niedziela Zwykła – Msze św. o godz. 8:00 i 10:30.

  5. Małżonków zapraszamy na rekolekcje sprzyjające wzmacnianiu więzi małżeńskiej odbędą się w dniach 11-13 marca 2022 r. w Białogórze. Więcej informacji znajduje się na: www.rodzinydiecezjipelplinskiej.pl

  6. Przewodniczący Diecezjalnej Komisji Muzyki Kościelnej informuje o I Ogólnopolskim Konkursie Organowego Akompaniamentu Liturgicznego i Muzyki Chóralnej „Surrexit vere”, który odbędzie się we Włocławku w dniach 29-30 kwietnia 2022

  7. „Caritas Diecezji Pelplińskiej zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku dochodowego. Numer KRS 0000252333. Ze strony internetowej Caritas Diecezji Pelplińskiej można pobrać darmowy program do rozliczania podatku (www.pelplin.caritas.pl). Włączmy się jak najliczniej w to wielkie dzieło pomocy drugiemu człowiekowi. Caritas pomaga dzieciom, codziennie wspiera niepełnosprawnych, chorych i ubogich, otacza opieką osoby dotknięte pandemią. Okażmy serce, tym którzy potrzebują naszej pomocy. Za każde wsparcie serdecznie dziękujemy”.

Możesz również polubić…