OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V Niedziela Zwykła – 6 lutego 2022 r.

  1. Wypłyń na głębię” – słowa z dzisiejszej Ewangelii, które zna chyba każdy. Nawet ten, kto po Pismo Święte sięga rzadko, lub w ogóle. Słowa skierowane do Piotra przetrwały wieki i również my możemy uczynić je głównym przesłaniem naszego życia. Czy warto? Patrząc na historię życia Piotra odpowiedź może być tylko twierdząca – wszak to na nim Jezus zbudował swój Kościół. /…/ https://profeto.pl/wyplyn-na-glebie-

  2. W czwartek 10 lutego br. wspomnienie św. Scholastyki Dziewicy. Msza św. o godz. 17:00.

  3. W piątek 11 lutego br. wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Jest to Światowy Dzień Chorego. Msza św., podczas której zostanie udzielony sakrament chorych będzie sprawowana o godz. 17:00.

  4. W sobotę 12 lutego br. po Mszy św. o godz. 9:00 w kościele zbiórka ministrantów i lektorów. Obecność obowiązkowa. Zapraszamy już na Mszę św. na godz. 9:00.

  5. W przyszłą niedzielę 13 lutego br. – jest to VI Niedziela Zwykła – Msze św. o godz. 8:00 i 10:30. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10:30 w kościele spotkanie kandydatów do bierzmowania. Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na cele inwestycyjne w naszej parafii. Z serca Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane w naszym kościele.

  6. 31 stycznia 2022 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 28 stycznia 2022 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w  związku z wystąpieniem stanu epidemii. Na mocy owego rozporządzenia przedłużono obowiązywanie ograniczeń epidemicznych do końca lutego br. Przepisy dotyczące działalności Kościoła pozostają bez zmian.

  7. Caritas Diecezji Pelplińskiej zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku dochodowego. Numer KRS 0000252333. Ze strony internetowej Caritas Diecezji Pelplińskiej można pobrać darmowy program do rozliczania podatku (www.pelplin.caritas.pl). Włączmy się jak najliczniej w to wielkie dzieło pomocy drugiemu człowiekowi. Caritas pomaga dzieciom, codziennie wspiera niepełnosprawnych, chorych i ubogich, otacza opieką osoby dotknięte pandemią. Okażmy serce, tym którzy potrzebują naszej pomocy. Za każde wsparcie serdecznie dziękujemy”.

Możesz również polubić…